Держреєстрація прав на нерухомість: ще швидше — ще дорожче

В обраному У обране
Друк
Жиленко Катерина, Кравченко Дар’я, Децюра Сергій
Бухгалтерський тиждень Вересень, 2015/№ 38
Постанова КМУ від 02.09.15 р. № 669 «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 8 квітня 2015 р. № 190»

Закон про дерегулювання від 12.02.15 р. № 191-VIII серед іншого дозволив надавати послуги у сфері держреєстрації прав на нерухомість у скорочені строки («БТ», 2015, № 15, с. 4). Кабмін оперативно своєю постановою від 08.04.15 р. № 190 затвердив такі скорочені терміни і плату за оперативність («БТ», 2015, № 16, с. 6).

Тепер же постановою, що коментується, Кабмін підкоригував скорочені строки та плату за терміновість, надавши можливість зробити все ще швидше і, відповідно, ще дорожче.

Так, наприклад, за держреєстрацію будь-якого речового права на нерухомість за один робочий день з моменту приймання заяви потрібно буде доплатити 5-кратний розмір адміністративного збору за держреєстрацію речових прав на нерухомість (далі — адміністративний збір), а за держреєстрацію протягом 2 годин — 10-кратний.

А для того, щоб отримати інформацію з Держреєстру речових прав на нерухомість протягом 30 хвилин з моменту приймання заяви, потрібно «викласти на бочку» потрійний розмір плати за надання інформації з Держреєстру речових прав на нерухоме майно в паперовій формі (далі — плата за надання інформації).

Усі нові розміри доплати за терміновість наведені далі в таблиці.

Найменування послуги

Строк надання послуги

Розмір плати

1. Держреєстрація речових прав на нерухоме майно

3 робочих дні з моменту приймання заяви або 5 робочих днів з моменту приймання заяви (для заяви, строк розгляду якої відповідно до закону становить 14 робочих днів)

у подвійному розмірі адміністративного збору

1 робочий день з моменту приймання заяви

у п’ятикратному розмірі адміністративного збору

2 години з моменту приймання заяви

у десятикратному розмірі адміністративного збору

2. Держреєстрація обтяжень речових прав на нерухоме майно

2 години з моменту приймання заяви

у подвійному розмірі адміністративного збору

3. Надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно у паперовій формі

2 години з моменту приймання заяви

у подвійному розмірі плати за надання інформації

30 хвилин з моменту приймання заяви

у потрійному розмірі плати за надання інформації

 

Нагадаємо: розміри адміністративного збору та плати за надання інформації наведені у ст. 29 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.04 р. № 1952-IV.

При цьому важливо знати, що плата за терміновість уноситься додатково до загального адміністративного збору, плати за надання інформації. Тобто, по суті, за ту ж саму швидку реєстрацію речового права на нерухомість за 2 години потрібно сплатити 11 розмірів адміністративного збору. Наприклад, така «блискавична» держреєстрація права власності на нерухомість площею до 500 кв. м юрособі обійдеться у 4019,40 грн. (0,3 х 1218,00 грн.* х 11).

* На сьогодні законодавчо закріплений розмір мінзарплати дорівнює 1218 грн. Законопроект від 09.09.15 р. № 3060, який обіцяє підвищити розмір до 1378 грн., уже «в роботі» (див. с. 11).

Майте на увазі: гроші вам повернуть тільки у тому випадку, якщо ви не отримаєте замовлену послугу в скорочені терміни з вини держреєстратора.

Постанова діє з 15.09.15 р.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити