Перейменували вулицю, на якій «прописаний» РРО: ДФСУ наполягає на перереєстрації

В обраному У обране
Друк
Жиленко Катерина, Кравченко Дар’я, Децюра Сергій
Бухгалтерський тиждень Квітень, 2016/№ 14
Лист ДФСУ від 21.03.16 р. № 6117/6/99-99-22-07-03-15

Податківці наполягають на своєму: у разі зміни назви об’єкта топоніміки (географічних назв) суб’єкт господарювання повинен внести зміни до документів, перереєструвати РРО і підкоригувати дані в ліцензії. Такої позиції дотримувалися «великі» податківці (див. «БТ», 2016, № 7, с. 8). Тепер свою позицію висловив головний податковий орган.

У листі, що коментується, контролери керуються такою логікою. Якщо у разі перейменування змінюється адреса господарської одиниці, власник відповідного приміщення повинен «довести до ладу» свої установчі документи, документи на господиницю та інші документи. Оскільки в чеку РРО повинна друкуватися інформація про адресу господарського об’єкта, яка зазначена в документі на право власності, то потрібно перереєструвати РРО. Для цього протягом 5 робочих днів, що настають за днем, коли виникли зміни, потрібно подати до органу ДФС за місцем реєстрації РРО реєстраційну заяву з відміткою «Перереєстрація».

Крім того, інформація в ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, у тому числі про адресу господарського об’єкта, має збігатися з даними про адресу господарського об’єкта, яка друкується в розрахунковому документі РРО ( ч. 31 ст. 15 Закону України від 19.12.95 р. № 481/95). Тобто до ліцензії також потрібно внести зміни.

Зауважимо: на думку Державної регуляторної служби, викладену в листі від 22.02.16 р. № 1036/0/20-16, у разі зміни назви населених пунктів, районів і областей, якщо при цьому не змінюється фактичне місце ведення діяльності або розташування офісу, не потрібно переоформляти ліцензії та документи дозвільного характеру («БТ», 2016, № 10-11, с. 10).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити