Як уключити до податкового кредиту «стару» накладну

В обраному У обране
Друк
Кравченко Дар’я
Бухгалтерський тиждень Квітень, 2016/№ 14
Як уключити податкову накладну, з дати складання якої не минуло 365 календарних днів, до податкового кредиту? Через уточнюючий розрахунок чи до поточної ПДВ-декларації?

Ви можете скористатися як першим, так і другим способом, але найкраще використати для цього поточну ПДВ-декларацію. Зараз пояснимо чому.

У випадку, якщо ви не включили у відповідному звітному періоді до податкового кредиту (ПК) суму ПДВ за отриманими податковими накладними (ПН), зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН), таке право зберігається за вами протягом 365 календарних днів з дати складання ПН ( п. 198.6 ПКУ).

А ось яким способом необхідно це зробити, ПКУ не уточнює. Будете ви для цього використовувати уточнюючий розрахунок (УР) чи поточну ПДВ-декларацію — не має значення.

Але хочемо попередити: подання УР має свої особливості. Так, якщо виправлення значення ряд. 21 ПДВ-декларації вплине на значення ряд. 18 або ряд. 20.2, УР доведеться подати за кожний період, у якому це відбулося (п. 6 розд. VI Порядку № 21*).

* Порядок заповнення та подання податкової звітності з податку на додану вартість, затверджений наказом Мінфіну від 28.01.16 р. № 21.

А враховуючи те, що недавно змінилася форма УР, це тільки додасть зайвої роботи. На додачу до цього ви все одно повинні будете внести дані УР до поточної ПДВ-декларації (ряд. 16.2 декларації). То навіщо ж робити подвійну роботу?

Достатньо буде зазначити суму «вхідного» ПДВ в ряд. 10 або ряд. 11 поточної ПДВ-декларації (категорія 101.14 ЗІР ДФСУ).

Головне, щоб ПН було зареєстровано в ЄРПН. Причому строк такої реєстрації (на думку податківців) обмежений 180, а не 365 днями. Тож будьте уважні. Інакше зовсім втратите право сформувати ПК за такою ПН.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд