Купили без ПДВ — продаємо з ПДВ

В обраному У обране
Друк
Кравченко Дар’я
Бухгалтерський тиждень Квітень, 2016/№ 14
Підприємство — платник ПДВ придбало товари у неплатника (без ПДВ), які збирається одразу продати. При цьому ціна купівлі товарів і ціна їх продажу (вже з ПДВ) однакові. Чи потрібно донараховувати податкові зобов’язання виходячи з мінімальної бази обкладення ПДВ?

Так, потрібно. Зараз пояснимо детальніше.

Згідно з  п. 188.1 ПКУ для бази обкладення ПДВ визначено мінімальну межу. І залежить вона виключно від того, що ви продаєте. Так, при постачанні:

товарів/послуг орієнтуватися слід на ціну їх придбання;

самостійно виготовлених товарів/послуг — на звичайні ціни;

необоротних активів — на балансову (залишкову) вартість за даними бухобліку.

Виняток стосується лише:

• товарів (послуг), ціни на які підлягають держрегулюванню;

• газу, що поставляється для потреб населення.

Та ще випадають із загального ряду операції, базу для яких прописано в  ст. 189 ПКУ.

Як бачите, купівлі товарів/послуг у неплатника ПДВ до списку винятків не входять. Тому якщо продажна ціна (без ПДВ) товару не дотягла до мінімальної планки (ціни придбання без ПДВ), доведеться донарахувати податкові зобов’язання (ПЗ), скласти податкову накладну на перевищення (тип причини «15») та зареєструвати її в ЄРПН.

Приклад. Підприємство купило у неплатника ПДВ товар вартістю 120 грн. (без ПДВ) і продало його за ціною 120 грн., але з урахуванням суми ПДВ 20 грн.

У такому разі податкові зобов’язання становитимуть 24 грн., з них 20 грн. увійдуть до продажної ціни (100 х 20 %), а 4 грн. — це додаткові ПЗ продавця ((120 - 100) х 20 %).

Теги товари ПДВ
Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити