Єдиноподатник використовує виручку на особисті потреби

В обраному У обране
Друк
Кравченко Дар’я
Бухгалтерський тиждень Квітень, 2016/№ 14
На які цілі платник єдиного податку групи 2 може використати кошти, які є на його поточному рахунку?

Кошти на поточному рахунку ви можете використати на власний розсуд хоч на цілі, пов’язані з госпдіяльністю, хоч на особисті цілі. Зараз розповімо чому.

По-перше, платником єдиного податку (ЄП) групи 2 може стати фізична особа — підприємець (ФОП). Звичайно, за умови, що протягом календарного року він відповідає сукупності критеріїв, визначених для цієї групи в  п.п. 2 п. 291.4 ПКУ.

А підприємництво здійснюється на основі вільного розпорядження прибутком, який залишається у підприємця після сплати податків, зборів та інших платежів, передбачених законом ( ст. 44 ГКУ).

По-друге, заборони на використання отриманого доходу на особисті цілі ПКУ не встановлює. Більш того, платники ЄП групи 2 ніде не фіксують суми та напрям використання зазначених коштів.

Для них важливим є обсяг отриманого доходу, який вони зазначають у Книзі обліку доходів (затверджена наказом Мінфіну від 19.06.15 р. № 579). Та й цей показник потрібний тільки для того, щоб з’ясувати, чи має право ФОП перебувати на ЄП ( п. 292.14 ПКУ).

Ставка ж ЄП для групи 2 взагалі залежить виключно від розміру мінімальної зарплати ( п. 293.2 ПКУ).

По-третє, ПКУ не передбачає будь-якого покарання за використання отриманих доходів в особистих цілях. Для платників ЄП групи 2 головне — не перевищити встановлений граничний обсяг доходу ( п.п. 2 п. 293.8 ПКУ).

Ну й по-четверте, самі податківці не проти того, щоб єдиноподатник групи 2 використав отримані кошти на власні цілі (категорія 107.04 ЗІР ДФСУ).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд