Як відмовитися від подання декларації з екоподатку

В обраному У обране
Друк
Децюра Сергій
Бухгалтерський тиждень Квітень, 2016/№ 14
Підприємство отримало від податківців повідомлення з проханням подати заяву про відсутність об’єктів забруднення навколишнього середовища. Чи потрібно подавати таку заяву?

Якщо в попередньому році ви сплачували екоподаток, а у 2016 році — не потрапляєте до лав його платників (відсутній об’єкт оподаткування), то щоб не подавати звітність у цьому році, слід подати податківцям заяву в довільній формі про відсутність об’єкта оподаткування ( п. 250.9 ПКУ). Подати таку заяву слід не пізніше граничного строку подання звітності за І квартал (замість декларації з екоподатку). Якщо цього не зробити, то весь рік доведеться звітувати «із прокресленнями».

Звісно, п. 49.2 ПКУ дозволяє подавати звітність лише за звітний період, в якому виникає об’єкт оподаткування, або за наявності показників, що підлягають декларуванню. Тобто якщо немає про що звітувати, то декларацію подавати не потрібно.

Але будьте обережні: для екоподатку в ПКУ є спеціальна норма ( п. 250.9 ПКУ), яка вимагає подати повідомлення про відсутність об’єкта оподаткування. Тому тим суб’єктам, які сплачували екоподаток у 2015 році, ми б радили подати таку заяву, щоб не мати проблем з податківцями. Інакше доведеться «посперечатися» з контролерами. Не виключено, що доводити свою правоту доведеться в суді.

Також зазначимо: деякі наші читачі, які не були платниками екоподатку у 2015 році, отримали від контролерів повідомлення з проханням подати таку заяву. Що ж робити: подавати таку заяву чи ні?

Оскільки у 2015 році вони не були платниками екоподатку, то вимога щодо подання заяви про відсутність об’єкта оподаткування на них не поширюється. Отже, таку заяву у 2016 році можна не подавати.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити