Посередники в реалізації палива: коли реєструватися платником акцизу

В обраному У обране
Друк
Кравченко Дар’я, Децюра Сергій
Бухгалтерський тиждень Квітень, 2016/№ 16

У листі, що коментується, податківці відповіли на запитання: чи потрібно реєструватися платником акцизного податку посередникам, які здійснюють торгівлю паливом на користь третіх осіб з використанням номерів мобільних телефонів за допомогою коду підтвердження?

Відповідь, яку дали контролери, є цілком логічною — не потрібно.

Причина криється у  п.п. 212.3.4 ПКУ, який пояснює, що платниками «паливного» акцизу є особи, які реалізують паливо.

Але під реалізацією палива мають на увазі будь-які операції з передачі (відпуску, відвантаження) палива на митній території України на підставі договорів, що передбачають перехід права власності або права розпорядження, а також передачу (відпуск, відвантаження) палива на підставі договорів про виробництво із сировини замовника ( п.п. 14.1.212 ПКУ). При цьому в день реалізації пального при кожній повній або частковій операції з реалізації палива має бути складена акцизна накладна ( п. 231.3 ПКУ).

Якщо така реалізація проходить через АЗС, то це буде день відпуску палива через паливнороздавальні колонки на таких станціях незалежно від того, коли відбувся перехід права власності на таке паливо. Тому саме АЗС і повинні реєструватися платниками акцизного податку.

У цьому випадку посередники не проводять операції з фізичним отриманням, відпуском і транспортуванням палива. Більше того, вони часто і не мають власних автозаправних станцій, місць зберігання пального та інших об’єктів. Тому і реєструватися платником акцизного податку їм не потрібно.

Нагадаємо, що аналогічного висновку податківці дійшли й у випадках реалізації палива за відомостями, талонами і смарт-картками («БТ», 2016,  13, с. 5).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити