Змінилося найменування? Не забудьте про ДФСУ

В обраному У обране
Друк
Кравченко Дар’я, Децюра Сергій
Бухгалтерський тиждень Квітень, 2016/№ 16

Податківці відповіли на основні запитання, що виникають у платників податків у зв’язку зі зміною їх найменування.

1. Заяву за формою № 1-ОПП подавати не потрібно. Першочерговим завданням платника податків у разі зміни найменування є внесення змін до Єдиного державного реєстру (ЄДР). Після цього додатково повідомляти податківців про зміни, що відбулися, не потрібно. Контролери все зроблять за вас самі.

2. Подання заяви за формою № 1-ПДВ з відміткою «Перереєстрація». Оскільки платникам ПДВ у разі зміни найменування доведеться пройти процедуру перереєстрації ( п. 4.2 розд. IV Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 14.11.14 р. № 1130).

3. До податкової звітності вносимо нове найменування з дати реєстрації змін. У цьому випадку потрібно враховувати два моменти:

• податкова декларація має містити повне найменування (П. І. Б.) платника згідно з реєстраційними документами ( п. 48.3 ПКУ);

• зміни до установчих документів юрособи (у тому числі щодо найменування) набувають чинності для третіх осіб з моменту їх державної реєстрації ( ст. 89 ЦКУ).

Тому в податковій звітності нове найменування необхідно вказувати з дати держреєстрації змін до установчих документів юрособи.

4. ЕЦП доведеться замінити. Інакше кажучи, посадові особи повинні отримати нові сертифікати відкритих ключів і повідомити про це орган ДФСУ, оскільки договір про визнання електронних документів має містити правильне найменування підприємства.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити