(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 30
  • № 29
  • № 27-28
  • № 26
  • № 25
  • № 24
  • № 23
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
20/23
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Серпень , 2016/№ 31

Імпорт безоплатно отриманого рекламного товару

Як у ПДВ-обліку відображається імпорт безоплатно отриманого товару рекламного призначення?

Податкові зобов’язання (ПЗ). Тут усе просто. Дата виникнення ПЗ при імпорті — це дата подання митному органу митної декларації (МД) ( п. 187.8 ПКУ). Причому суму нарахованого ПДВ необхідно буде перерахувати на рахунки митних органів або до, або в день подання МД (лист ДФСУ від 25.02.16 р. № 4178/6/99-99-19-03-02-15).

Згідно з п. 190.1 ПКУ базою оподаткування ПДВ для імпортних товарів є їх договірна (контрактна) вартість, але тільки за умови, що вона не нижча за митну вартість таких товарів.

Тому у випадку з безоплатно отриманими імпортними товарами при нарахуванні ПЗ необхідно орієнтуватися на митну вартість таких товарів, яка визначається одним з другорядних методів, передбачених п.п. 2 п. 1 ст. 57 МКУ.

Податковий кредит (ПК). На жаль, у порядку формування ПК за імпортними операціями досі є невирішені питання:

1. Чи є у імпортера право на ПК за безоплатно отриманими товарами?

На наш погляд, є, оскільки:

• платник ПДВ сплатив ПДВ-зобов’язання при ввезенні безоплатно отриманого товару. А починаючи з 01.07.15 р. ст. 198 ПКУ зобов’язує платника ПДВ відносити увесь «вхідний» ПДВ до складу ПК;

• виконуються вимоги п. 198.1 і п. 198.3 ПКУ, оскільки безоплатний імпорт — це одна з форм придбання товару. Адже відповідно до п.п. 14.1.202 ПКУ безоплатне надання товару є його продажем. А отже, безоплатне отримання такого товару є його придбанням.

До речі, такої ж позиції останнім часом дотримуються і податківці (лист МГУ ДФС Центральний офіс з обслуговування великих платників від 17.11.15 р. № 25526/10/28-10-06-11, категорія 101.10 ЗІР ДФСУ).

Причому контролери погоджуються з тим, що якщо ви відобразите ПК по безоплатному імпорту, то наслідуючи п. 198.5 ПКУ, «компенсаційні» ПЗ треба буде нарахувати, тільки якщо дароване використовуватиметься в негосподарській/необ’єктній діяльності.

Операція ж із безоплатної передачі товарів у рекламних цілях, безперечно, належить до госпдіяльності. А тому при її здійсненні сформований ПК коригувати не потрібно. Підтверджують це і самі контролери (листи ДФСУ від 04.04.16 р. № 7286/6/99-99-19-03-02-15, від 26.04.16 р. № 9399/6/99-99-15-03-02-15).

Але! Для отримання такої поблажки платник ПДВ повинен включити вартість товарів/послуг, отриманих для проведення рекламних заходів, до вартості товарів/послуг, від використання яких підприємство отримує дохід (лист ДФСУ від 29.12.15 р. № 27999/6/99-95-42-01-16-01 // «БТ», 2016, № 4, с. 5). Зрозуміло, що це нереально, адже місце витрат на рекламу — у складі витрат на збут.

Хто не хоче зайвий раз сперечатися з податківцями, від нарахування «компенсуючих» ПЗ краще не відмовлятися.

2. На підставі якого документа платник ПДВ може сформувати ПК?

Існує дві позиції:

на думку ВСУ, платник ПДВ може сформувати ПК виключно на підставі МД, заповненої у звичайному порядку. Подача ж тимчасової МД не є фактом завершення декларування, а передбачає тільки спрощений порядок випуску товарів у вільний обіг (постанова від 23.06.15 р. № 21-347а15);

податківці ж більш лояльні. Вони дозволяють відносити суми ПДВ до ПК на підставі МД (у тому числі тимчасової), що оформлена відповідно до вимог законодавства і підтверджує сплату податку (категорія 101.16 ЗІР ДФСУ). Проте на сьогодні таке роз’яснення перебуває на уточненні.

Тому цілком можливо, що воно зміниться. Тож ПК краще формувати за датою завершення процедури митного оформлення з відповідним проставлянням відміток у МД.

рекламний товар, імпорт, ПДВ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті