Декларацію з єдиного податку подають і за відсутності об’єкта оподаткування

В обраному У обране
Друк
Бухгалтерський тиждень Серпень, 2016/№ 31
Чи зобов’язані юрособи — платники єдиного податку групи 3, що не мають показників або об’єктів, які підлягають декларуванню, подавати декларацію з єдиного податку?

Платник податків зобов’язаний за кожний встановлений ПКУ звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог ПКУ подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є ( п. 49.2 ПКУ).

Право перебувати на спрощеній системі оподаткування мають суб’єкти господарювання, які дотримуються критеріїв, визначених п. 291.4 ПКУ, зокрема юридичні особи, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 5 млн грн.

Податкова декларація платника єдиного податку групи 3 надається щокварталу із зазначенням об’єктів оподаткування наростаючим підсумком ( пп. 294.1, 296.7 та ст. 296 ПКУ). Крім того, в такій декларації відбувається щоквартальне відображення факту неперевищення встановленого обсягу доходу.

Отже, подавати декларацію з єдиного податку потрібно навіть за відсутності показників або об’єктів, які підлягають декларуванню. Таким чином, платник повідомляє контролерів, що не перевищив установлений обсяг доходу (5 млн грн.). Цей показник дає змогу забезпечити контроль правомірності перебування суб’єкта господарювання на спрощеній системі оподаткування.

За матеріалами ЗІР ДФСУ, категорія 108.05

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити