(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 31
  • № 30
  • № 29
  • № 27-28
  • № 26
  • № 25
  • № 24
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
24/27
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Серпень , 2016/№ 32

Негосподарські та «безПДВшні» придбання в декларації

Де в декларації з ПДВ відобразити операції, пов’язані з придбанням товарів невиробничого призначення, а також «безПДВшні» придбання?

Нагадаємо: з 01.07.15 р. змінився порядок формування податкового кредиту (ПК). Із зазначеного моменту незалежно від призначення товарів/послуг, що придбавалися платником ПДВ, суми «вхідного» ПДВ одразу потрапляють до ПК.

У той же час, якщо придбані товари/послуги спочатку (чи згодом) передбачається використовувати в неоподатковуваних, звільнених або негосподарських операціях, платник ПДВ змушений компенсувати сформований раніше ПК шляхом нарахування податкових зобов’язань (ПЗ) ( п. 198.5 ПКУ):

• на дату придбання таких товарів/послуг (якщо вони від самого початку придбавалися для використання в операціях, зазначених у п. 198.5 ПКУ);

• за підсумками періоду фактичного використання активів в операціях, зазначених у п. 198.5 ПКУ (у разі зміни напряму використання таких покупок).

Дотримуючись зазначеного порядку, «вхідний» ПДВ, сплачений під час придбання товарів/послуг негосподарського призначення, потрапить:

• до ряд. 10.1 декларації — якщо така купівля обкладалася ПДВ за ставкою 20 %;

• до ряд. 10.2 — якщо обкладалася ПДВ за ставкою 7 %.

«Компенсуючі» ПЗ щодо таких придбань слід відобразити:

• у ряд. 4.1 — якщо вони нараховані щодо придбань, які обкладаються за ставкою ПДВ 20 %;

• у ряд. 4.2 — за ставкою ПДВ 7 %.

Що стосується «безПДВшних» придбань, то вони також «засвітяться» у ПДВ-декларації. А точніше, у ряд. 10.3 (п. 4 розд. V Порядку № 21*).

* Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затверджений наказом Мінфіну від 28.01.16 р. № 21.

При цьому нараховувати «компенсуючі» ПЗ щодо таких придбань не доведеться (листи ДФСУ від 07.08.15 р. № 29168/7/99-99-19-03-02-17 та від 09.06.16 р. № 12798/6/99-99-15-03-02-15 // «БТ», 2016, № 29, с. 5).

товари невиробничого призначення, декларація з ПДВ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті