(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 27-28
  • № 26
  • № 25
  • № 24
  • № 23
  • № 22
  • № 21
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
3/24
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Липень , 2016/№ 29

БезПДВшні покупки — пункту 198.5 ПКУ тут не місце

Контролери нагадали, що починаючи з 01.07.15 р. п. 198.5 ПКУ зобов’язує нараховувати «компенсуючі» податкові зобов’язання (ПЗ) у разі придбання товарів/послуг, які використовуються / починають використовуватися в неоподатковуваних, пільгових або негосподарських операціях. Причому незалежно від того, був за ними відображений податковий кредит (ПК) чи ні.

Виняток встановлений лише для товарів/послуг і необоротних активів, придбаних або виготовлених до 01.07.15 р. Для них нарахування ПЗ безпосередньо залежить від наявності ПК за такою покупкою.

Виходить, під таке компенсаційне обкладення потрапляють і безПДВшні покупки?

Ні. На щастя, податківці швидко зреагували і вже в листі від 07.08.15 р. № 29163/7/99-99-19-03-02-17 вказали: за товарами/послугами, необоротними активами, придбаним без ПДВ як до 01.07.15 р., так і після цієї дати, які використовують (починають використовувати) в неоподатковуваних або негосподарських операціях, ПЗ не нараховують!

Такого самого висновку вони дійшли і тепер. І хоча контролери не навели аргументів для його підтвердження, ми повністю згодні.

По-перше, такі висновки є цілком справедливими. Нелогічно накручувати ПДВ з операції, за якою ПЗ не виникають і не було ПК.

По-друге, можна знайти законну підставу для таких висновків у самому ПКУ.

Річ у тім, що при внутрішньоукраїнських операціях об’єктом обкладення ПДВ є постачання товарів/послуг ( ст. 185 ПКУ). А якщо звернутися до визначення терміна «постачання товарів» ( п.п. 14.1.191 ПКУ), то можна помітити, що передача майна для використання в неоподатковуваних операціях або негосподарській діяльності вважається постачанням тільки за умови, що платник ПДВ мав право на ПК ( п.п. «в» п.п. 14.1.191 ПКУ)!

Таким чином, використання в пільговій діяльності безПДВшних товарів або негосподарське їх використання не є постачанням. А оскільки немає постачання — немає й ПДВ.

покупки, ПДВ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті