Отримали дивіденди: коли можна коригувати фінрезультат до оподаткування

В обраному У обране
Друк
Дар’я КРАВЧЕНКО, Сергій ДЕЦЮРА та Анатолій БОБРО
Бухгалтерський тиждень Серпень, 2016/№ 33

У листі, що коментується, податківці наголосили на тому, що для застосування положень п.п. 140.4.1 ПКУ щодо коригування фінрезультату до оподаткування платникам податку на прибуток (ПНП) слід керуватись листом Мінфіну від 25.07.16 р. № 31-11130-09-10/21370.

У цьому листі Мінфін роз’яснив, що фінрезультат можна зменшити на суму нарахованих доходів у вигляді дивідендів, отриманих від:

1) платників ПНП, для яких пп. 57.11.2 та 57.11.3 ПКУ передбачено особливості сплати авансових внесків при виплаті дивідендів. А саме від платників ПНП, які сплачують авансовий внесок як із повної суми виплачених дивідендів, так і розрахованих за пільговими правилами (із суми перевищення). Водночас якщо дивіденди отримано від суб’єкта господарювання, який звільнений від оподаткування, або інститутів спільного інвестування, то на такі дивіденди коригування не поширюється;

2) платників єдиного податку, які сплачують авансові внески з ПНП. У листі Мінфін говорить про всі категорії єдиноподатників, як групи 4, так і групи 3. Воно й не дивно, оскільки платники єдиного податку групи 3 згадуються у коригуючому п.п. 140.4.1 ПКУ в категорії «інші платники податків, які сплачують авансові внески з податку на прибуток».

Робити таке коригування слід тільки в тому випадку, коли ви відобразили суми нарахованих дивідендів за правилами бухгалтерського обліку в складі доходів (доходи у вигляді дивідендів визнаються у періоді прийняття рішення про їх виплату).

Як бачимо, Мінфін і ДФСУ погоджуються з тим, що проводити коригування фінрезультату на суму отриманих дивідендів слід тільки в тому випадку, коли з дивідендів був сплачений авансовий внесок у джерела виплати.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити