Отримали дивіденди: коли можна коригувати фінрезультат до оподаткування

В обраному У обране
Друк
Дар’я КРАВЧЕНКО, Сергій ДЕЦЮРА та Анатолій БОБРО
Бухгалтерський тиждень Серпень, 2016/№ 33

У листі, що коментується, податківці наголосили на тому, що для застосування положень п.п. 140.4.1 ПКУ щодо коригування фінрезультату до оподаткування платникам податку на прибуток (ПНП) слід керуватись листом Мінфіну від 25.07.16 р. № 31-11130-09-10/21370.

У цьому листі Мінфін роз’яснив, що фінрезультат можна зменшити на суму нарахованих доходів у вигляді дивідендів, отриманих від:

1) платників ПНП, для яких пп. 57.11.2 та 57.11.3 ПКУ передбачено особливості сплати авансових внесків при виплаті дивідендів. А саме від платників ПНП, які сплачують авансовий внесок як із повної суми виплачених дивідендів, так і розрахованих за пільговими правилами (із суми перевищення). Водночас якщо дивіденди отримано від суб’єкта господарювання, який звільнений від оподаткування, або інститутів спільного інвестування, то на такі дивіденди коригування не поширюється;

2) платників єдиного податку, які сплачують авансові внески з ПНП. У листі Мінфін говорить про всі категорії єдиноподатників, як групи 4, так і групи 3. Воно й не дивно, оскільки платники єдиного податку групи 3 згадуються у коригуючому п.п. 140.4.1 ПКУ в категорії «інші платники податків, які сплачують авансові внески з податку на прибуток».

Робити таке коригування слід тільки в тому випадку, коли ви відобразили суми нарахованих дивідендів за правилами бухгалтерського обліку в складі доходів (доходи у вигляді дивідендів визнаються у періоді прийняття рішення про їх виплату).

Як бачимо, Мінфін і ДФСУ погоджуються з тим, що проводити коригування фінрезультату на суму отриманих дивідендів слід тільки в тому випадку, коли з дивідендів був сплачений авансовий внесок у джерела виплати.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток ifactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд