(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 34-35
  • № 32
  • № 31
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
6/27
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Серпень , 2016/№ 33

Надання в оренду «нежитла» єдиноподатником: що із земельним податком

Контролери роз’яснили порядок сплати земельного податку єдинником — власником нежитлового приміщення у багатоквартирному будинку, якщо правовстановлюючі документи на земділянку не оформлені, а основний вид діяльності — надання в оренду нерухомості.

Податківці зауважили, що земділянки, на яких розташовані будинки, що перебувають у спільній сумісній власності власників квартир та нежитлових приміщень, передаються безоплатно у власність або в постійне користування співвласникам (ст. 42 Земельного кодексу України від 25.10.01 р. № 2768-III). Тобто відсутність документів у власника приміщення на його частку землі — не дивина.

Власник нежилого приміщення зобов’язаний сплачувати податок за площі під такими приміщеннями з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території з дати держреєстрації права власності на нерухоме майно ( п. 287.8 ПКУ).

Щодо звільнення від земподатку контролери наполягають:

юрособа — єдиноподатник групи 3, яка набула право на землю, є власником нежитлового приміщення та основним або одним із видів діяльності якої є надання в оренду нерухомого майна, звільняється від земподатку при наданні в оренду нерухомого майна, оскільки така земельна ділянка орендодавцем використовується виключно для здійснення господарської діяльності;

• у фізособи обов’язок зі сплати земподатку залишається незмінним незалежно від набуття нею статусу суб’єкта підприємницької діяльності, зокрема і платника єдиного податку, навіть якщо його підприємницька діяльність пов’язана з використанням такої земділянки.

Як бачимо, фіскали продовжують наполягати, що при передачі в оренду приміщень єдиноподатника-фізособу не звільнено від сплати земподатку (категорія 112.01 ЗІР ДФСУ).

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
оренда нерухомості додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті