Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Індексація зарплати за попередні періоди

За матеріалами ЗІР ДФСУ, категорія 103.25
Бухгалтерський тиждень Серпень, 2016/№ 33
Друк
Яким чином суми індексації заробітної плати за попередні податкові періоди (місяці) відображаються в Податковому розрахунку за формою № 1ДФ при проведенні річних перерахунків?

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються доходи у вигляді зарплати, нараховані (виплачені) йому відповідно до умов трудового договору (контракту) ( п.п. 164.2.1 ПКУ).

Якщо платник податків отримує доходи у вигляді зарплати за час відпустки, перебування на лікарняному, такі доходи (їх частина) відносяться до відповідних податкових періодів їх нарахування ( абз. третій п.п. 169.4.1 ПКУ).

Дохід, отриманий платником податку у вигляді індексації зарплати, не підпадає під дію п.п. 169.4.2 ПКУ, тому оподаткування такого доходу здійснюється в податковому періоді його нарахування (виплати).

При цьому податковий агент, який нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід на користь платника податків, зобов’язаний:

• утримати ПДФО із суми такого доходу за його рахунок ( п.п. 168.1.1 ПКУ);

• подати Податковий розрахунок за ф. № 1ДФ до контролюючого органу за місцем свого розташування ( п.п. «б» п. 176.2 ПКУ).

При цьому доходи у вигляді заробітної плати, включаючи індексацію, нараховані (виплачені) платнику податків, зазначаються в Податковому розрахунку за ф. № 1ДФ з ознакою доходу «101».

Висновок: суми індексації заробітної плати, у тому числі за попередні періоди, відображаються в Податковому розрахунку за ф. 1ДФ у тому кварталі, в якому проводиться таке нарахування (виплата).

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі