Коли заповнювати додатки Д5 та Д7 до ПДВ-декларації

В обраному У обране
Друк
Бухгалтерський тиждень Грудень, 2016/№ 49
Які додатки необхідно подавати до контролюючого органу при заповненні рядків 4.1 або 4.2 податкової декларації з ПДВ?

У ряд. 4.1 декларації з ПДВ вказується сума податкового зобов’язання, нарахована протягом звітного періоду відповідно до п. 198.5 та п. 199.1 ПКУ, за операціями, що оподатковуються за основною ставкою (пп. 5 п. 3 розд. V Порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 28.01.16 р. № 21).

У ряд. 4.2 декларації вказується сума податкового зобов’язання, нарахована протягом звітного періоду відповідно до пп. 198.5 та 199.1 ПКУ, за операціями, що оподатковуються за ставкою 7 %.

При заповненні ряд. 4.1 та/або 4.2 декларації обов’язковим є подання «Розшифровок податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5)» (додаток Д5) та «Розрахунку (перерахунку) частки використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях (Д7)» (додаток Д7) до декларації.

Разом з тим, за посиланням «*» до таблиць додатка Д7 передбачено його подання лише за наявності підстав для застосування ст. 199 ПКУ:

• у першому звітному періоді, в якому виникли оподатковувані та неоподатковувані операції;

• в останньому та першому звітному періоді року.

Таким чином, при заповненні ряд. 4.1 та/або 4.2 декларації обов’язковим є подання додатка Д5.

Подання додатка Д7, за наявності підстав для застосування ст. 199 ПКУ, є обов’язковим у першому звітному періоді, в якому виникли оподатковувані та неоподатковувані операції, в останньому звітному періоді року та першому звітному періоді року.

У разі нарахування податкових зобов’язань тільки відповідно до вимог п. 198.5 ПКУ додаток Д7 не подається.

За матеріалами ЗІР ДФСУ, категорія 101.20

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити