Продаж (обмін) рухомого майна: ПДФО-наслідки

В обраному У обране
Друк
Кравченко Дар’я, Децюра Сергій
Бухгалтерський тиждень Грудень, 2016/№ 50

Для того щоб з’ясувати, чи обкладається ПДФО продаж (обмін) рухомого майна, податківці пропонують зазирнути до ст. 173 ПКУ.

Нагадаємо, що ця норма передбачає обкладення ПДФО доходу від продажу (обміну) об’єкта рухомого майна протягом звітного податкового року за спеціальною ставкою 5 % ( абзац перший п. 173.1 ПКУ).

При цьому не робить будь-яких винятків для певних видів рухомого майна. Утім, вимагає виконати низку умов:

• наявності договору купівлі-продажу (міни);

• проведення оцінки об’єкта рухомого майна (крім легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів) ( абзац другий п. 173.1 ПКУ).

Зверніть увагу: під майном, яке може оцінюватися, маються на увазі об’єкти в матеріальній формі, будівлі та споруди, машини, обладнання, транспортні засоби тощо; цілісні майнові комплекси усіх форм власності (ст. 3 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» від 12.07.01 р. № 2658-III);

• посвідчення договору купівлі-продажу (міни) об’єктів рухомого майна (крім легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів) у нотаріусів ( п. 173.4 ПКУ). За наявності документа про оцінку майна та документа про сплату податку до бюджету продавцем (сторонами договору міни).

Виходячи з цього контролери роблять висновок: якщо при продажу (обміну) рухомого майна вимоги ст. 173 ПКУ не виконуються, то застосовувати спецставку ПДФО, що дорівнює 5 %, немає підстав.

У такому разі контролери розцінюють продаж рухомого майна (побутової техніки, телефона, планшета) як продаж товару. А дохід, отриманий від продажу такого товару, радять включати до складу загального оподатковуваного доходу платника податку як інший дохід ( п. 164.2 ПКУ) та обкладати ПДФО за ставкою 18 %.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити