ПДВ-пільга з продажу дитячих святкових подарунків усе ще в силі

В обраному У обране
Друк
Кравченко Дар’я, Децюра Сергій
Бухгалтерський тиждень Грудень, 2016/№ 51

Цінність листа, що коментується, полягає в тому, що в ньому контролери нагадали про існування «святкової» ПДВ-пільги.

Нагадаємо: ст. 2 Закону № 2117* передбачає ПДВ-звільнення для операцій з продажу (а не роздачі!) виробничими та торговельними підприємствами дитячих святкових подарунків, а також квитків на новорічно-різдвяні заходи для дітей, що закуповуються за рахунок профспілкових комітетів підприємств і організацій, інших неприбуткових організацій.

* Закон України «Про звільнення від оподаткування грошових коштів, які спрямовуються на проведення новорічно-різдвяних свят для дітей та на придбання дитячих святкових подарунків» від 30.11.2000 р. № 2117-III.

Зверніть увагу: зазначену пільгу прописано в окремому законі, а в ПКУ про неї ані слова. Тому мимоволі виникає запитання: а чи можна нею скористатися зараз?

Можна! Про що податківці говорять не лише у листі, що коментується, а й у роз’ясненні в категорії 101.02 ЗІР ДФСУ, що нещодавно з’явилося, і також на сайті ГУ ДФС у Чернівецькій області (http://cv.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/277339.html).

Тільки не забувайте, що (ст. 4 Закону № 2117):

• звільнення діє лише в період з 15 листопада поточного року до 15 січня наступного року;

• у 2016 році вартість дитячого святкового подарунка не повинна перевищувати 110,24 грн. і містити тільки кондитерські вироби та іграшки вітчизняного виробництва і фрукти.

І ще один нюанс. У ст. 2 Закону № 2117 говоритися про те, що «вхідний» ПДВ щодо святкових подарунків і квитків, що потрапляють під пільгу, не включається до податкового кредиту (ПК). Проте краще дотримуватися нового порядку і повністю включити «вхідний» ПДВ щодо таких покупок до ПК, а потім нарахувати «компенсуючі» податкові зобов’язання згідно з п. 198.5 ПКУ.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити