«Паливний» акциз: ведуться підготовчі роботи

В обраному У обране
Друк
Жиленко Катерина, Кравченко Дар’я, Децюра Сергій
Бухгалтерський тиждень Лютий, 2016/№ 5
Лист ДФСУ від 21.01.16 р. № 1903/7/99-99-19-03-03-17

Найбільш резонансна «акцизна» зміна в межах податкової міні-реформи — електронне адміністрування реалізації палива. Деталі ви дізналися з «БТ», 2015, № 1-2, с. 37.

Це нововведення запрацює з 01.03.16 р. До цієї дати мають затвердити Порядок ведення реєстру платників акцизного податку з реалізації палива і Заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації палива. І після цього реалізатори палива повинні будуть зареєструватися платником акцизного податку на підставі п.п. 212.1.15 ПКУ.

Оскільки звітним періодом з акцизного податку є календарний місяць, то перший звітний період для реалізаторів палива — березень 2016 року. Тому не пізніше 20.04.16 р. потрібно буде подати декларацію з акцизного податку за березень 2016 року. Форму нової декларації затвердить Мінфін.

Тут же ДФСУ уточнила: до запровадження нових форм звітності виробники, імпортери та роздрібні торговці підакцизних товарів, що здійснюють реалізацію, зокрема палива, які вже є платниками акцизу відповідно до пп. 212.1.1, 212.1.2, 212.1.11 ПКУ, подають «акцизну» декларацію та додатки за звітні (податкові) періоди 2016 року за діючою формою, затвердженою наказом Мінфіну від 23.01.15 р. № 14. Простіше кажучи, у близькому майбутньому Мінфін повинен розробити нову форму декларації, в якій серед вже існуючих розділів і додатків буде також місце для окремого відображення акцизу з реалізації палива. Поки що немає навіть і проекту.

Важливий момент: вважаємо, що реалізатори палива, які вже зареєстровані платниками акцизу згідно з іншими пунктами п. 212.1 ПКУ, повинні будуть окремо зареєструватися в реєстрі платників акцизного податку з реалізації палива та додатково звітувати з «паливного» акцизу.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд