(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 4
  • № 3
  • № 1-2
  • № 52
  • № 51
  • № 50
  • № 49
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
6/26
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Лютий , 2016/№ 5

РРО у 2016 році: які апарати можна використовувати

Лист МГУ ДФС — Центрального офісу з обслуговування великих платників податків від 28.12.15 р. № 27701/10-28-10-06-11

Міжрегіональні податківці видали дуже цікавий лист, в якому виклали своє бачення правил використання РРО з 01.01.16 р.

Почали фіскали правильно: використовувати можна апарати, які внесені до чинного Держреєстру РРО (на сьогодні затверджений наказом ДФСУ від 29.10.15 р. № 829).

А ось далі, як на тому «Бородинському полі»: змішалися в купу коні, люди… Процитувавши пп. 2, 21 і 24 Положення № 1315*, податківці дійшли висновку: підприємство має право після 01.01.16 р. використовувати в діяльності зареєстровані до 01.01.15 р. моделі РРО, для яких продовжений строк первісної реєстрації згідно з п. 21 цього Положення. У зв’язку з цим багато хто з госпсуб’єктів — користувачів РРО вирішили, що саме вони повинні не пізніше ніж за місяць до закінчення строку первісної реєстрації моделі подати до уповноваженої організації (що підтверджує відповідність РРО фіскальним вимогам) копії сертифіката відповідності моделі обов’язковим вимогам нормативних документів (із зазначенням складових частин реєстратора), атестат виробництва або сертифікат на систему управління якістю, видані відповідно до законодавства. Але ні! Такий обов’язок покладений на заявника, яким є виробник або постачальник РРО (абз. 5 п. 4 Положення № 1315).

* Положення про Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій, затверджене постановою КМУ від 29.08.02 р. № 1315.

Насправді з 01.01.16 р. можна використовувати РРО, які були доопрацьовані та передають до ДФС дротовими та бездротовими каналами зв’язку копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків. Немає значення, в якому розділі Держреєстру РРО вони знаходяться (лист ДФСУ від 24.11.15 р. № 24966/6/99-99-22-07-03-15).

РРО додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті