Відомість до «нещасного» Фонду: подавати не потрібно — покарати не можуть

В обраному У обране
Друк
Жиленко Катерина, Кравченко Дар’я, Децюра Сергій
Бухгалтерський тиждень Лютий, 2016/№ 5
Лист Виконавчої дирекції Фонду «нещасного випадку» України від 22.01.16 р. № 18-06-13

Епопея з поданням/неподанням Відомості до Фонду «нещасно випадку»** закінчилася благополучно. Тепер конкретніше.

** Фонд соцстрахування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань.

Через пертурбації у сфері соцстрахування, а головним чином через скасування диференційованої ставки ЄСВ-нарахувань і запровадження єдиної ставки у розмірі 22 % виникло питання доцільності подання Відомості розподілу чисельності працівників, річного фактичного обсягу реалізованої продукції (робіт, послуг) за видами економічної діяльності (далі — Відомість).

У «БТ», 2016, № 3, с. 46 ми навели аргументи на користь того, що подавати Відомість не потрібно. Про це говорили і місцеві фонди «нещасного випадку» на своїх офіційних сайтах, але потім раптом передумали і цим заплутали усіх остаточно. У результаті за декілька днів до граничної дати подання Відомості (22.01.16 р.) був повний безлад.

Практично під завісу цієї «трагедії» головний Фонд «нещасного випадку» підтвердив, що Відомість за 2015 рік можна не подавати.

Важливо! Робочі органи виконавчої дирекції Фонду не мають підстав накладати адміністративні штрафи на посадових осіб страхувальників за неподання Відомості (несвоєчасне інформування про річний фактичний обсяг реалізованої продукції (робіт, послуг), про зміни технології робіт або виду діяльності підприємства). Адже склад правопорушення в цьому випадку відсутній. Тож, якщо раптом вас захочуть оштрафувати за неподання Відомості за 2015 рік, можете легко оскаржити таке неправомірне рішення.

Для тих, хто усе ж таки подав Відомість, жодних наслідків не буде: просто перестрахувалися, а документ, по суті, не знадобиться.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити