Чи подавати Відомість розподілу чисельності працівників до «нещасного» Фонду?

В обраному У обране
Друк
Кравченко Дар’я
Бухгалтерський тиждень Січень, 2016/№ 3
Чи потрібно подавати до Фонду соціального страхування від нещасних випадків Відомість розподілу чисельності працівників, річного фактичного обсягу реалізованої продукції (робіт, послуг) за видами економічної діяльності (далі — Відомість)?

Ні, з 01.01.16 р. подавати таку Відомість страхувальникам не потрібно!

Причина проста — з 01.01.16 р. Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» від 24.12.15 р. № 909-VIII:

1. Встановив єдиний фіксований розмір ЄСВ на рівні 22 % ( ст. 8 Закону про ЄСВ).

2. Виключив з переліку основних завдань Фонду та його робочих органів такі (ст. 9 Закону № 1105*):

* Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.99 р. № 1105-XIV.

• віднесення страхувальників до класу профризику виробництва з урахуванням виду їх економічної діяльності;

• проведення перевірок достовірності наданих страхувальниками відомостей про види економічної діяльності.

3. Зовсім виключив ст. 52 Закону № 1105, що регламентувала порядок визначення класу профризику виробництва та його зміну.

4. Виключив з п. 5 ч. 2 ст. 15 Закону № 1105 обов’язок роботодавця надавати інформацію про зміну виду діяльності підприємства для віднесення до відповідного класу профризику.

Звідси висновок: подавати Відомість навіть за підсумками 2015 року не потрібно. Підтверджує це й Виконавча дирекція самого Фонду в листі від 11.01.16 р. № 01-07-2.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити