Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Винагорода за ЦПД і вимога про сплату ЄСВ з мінімалки

Кепіна Світлана, начальник Управління адміністрування єдиного внеску та методології Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб ДФСУ
Бухгалтерський тиждень Лютий, 2016/№ 6
В обраному У обране
Друк
У яких випадках ЄСВ із суми винагороди за цивільно- правовими договорами (ЦПД) за виконані роботи (надані послуги) необхідно сплачувати в розмірі не нижче мінімального страхового внеску?

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» від 24.12.15 р. № 909-VIII була викладена в новій редакції ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ.

Завдяки цьому з 01.01.16 р. вимога про сплату ЄСВ у розмірі не нижче мінімального страхового внеску виглядає так: у разі якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розмір мінімальної заробітної плати (МЗП), сума ЄСВ розраховується як добуток розміру МЗП і ставки ЄСВ.

При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставка ЄСВ у розмірі 22 % застосовується до фактичної бази нарахування ЄСВ незалежно від її розміру.

Як бачите, тепер у  ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ чітко прописано, що вимогу про сплату ЄСВ з МЗП необхідно застосовувати тільки за основним місцем роботи працівника. Причому з розміром МЗП слід порівнювати базу нарахування ЄСВ без вирахування винагороди за ЦПД за виконані роботи (надані послуги).

Таким чином, якщо ЦПД на виконання робіт (надання послуг) укладений:

• з працівником підприємства, для якого це місце роботи є основ­ним, то з розміром МЗП слід порівнювати загальну базу нарахування ЄСВ за місяць, у тому числі і суму винагороди за ЦПД, що припадає на цей місяць. Якщо база нарахування ЄСВ менше МЗП, як і раніше, розраховуйте додаткову базу нарахування ЄСВ і з неї сплачуйте внесок;

• з працівником — зовнішнім сумісником або з непрацівником підприємства (сторонньою фізособою), то ЄСВ справляйте з фактичної бази нарахування ЄСВ. Жодні порівняльні розрахунки робити не потрібно. Підстава для такого висновку: вимогу про сплату ЄСВ з МЗП слід виконувати відносно доходів, з яких справляється ЄСВ, нарахованих працівнику за основ­ним місцем роботи.

Зауважимо, що, як і раніше, вимогу про сплату ЄСВ з МЗП не потрібно виконувати при нарахуванні ЄСВ за пільговими ставками. Інакше кажучи, ЄСВ нараховується на фактичну базу справляння ЄСВ:

• працівників-інвалідів, праце­влаштованих за основним місцем роботи на підприємствах, в установах, організаціях (ставка ЄСВ — 8,41 %);

• працівників-інвалідів, праце­влаштованих за основним місцем роботи на підприємствах (в організаціях) громадських організацій інвалідів* (ставка ЄСВ на зарплату, лікарняні та декретні — 5,5 %);

* Якщо у них кількість працівників-інвалідів становить не менше 50 % загальної чисельності працюючих, і за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить не менше 25 % суми витрат на оплату праці.

• усіх працівників організацій всеукраїнських громадських організацій інвалідів (ставка ЄСВ — 5,3 %).

Також не потрібно виконувати цю вимогу в місяці прийняття/звільнення основного працівника, якщо ним у такому місяці не були відпрацьовані всі робочі дні згідно з графіком роботи підприємства. Якщо ж працівник був прийнятий з першого робочого дня звітного місяця або звільнений останнім робочим днем звітного місяця та база нарахування ЄСВ щодо такого працівника менше МЗП, вимогу про сплату ЄСВ з МЗП необхідно виконати.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно