Місячні декларації з рентної плати: правила подання і заповнення

В обраному У обране
Друк
Жиленко Катерина, Децюра Сергій
Бухгалтерський тиждень Лютий, 2016/№ 7
Лист ДФСУ від 02.02.16 р. № 3276/7/99-99-15-04-02-17

З початку 2016 року змінилися правила стягнення рентної плати в частині плати за:

• користування надрами для видобування вуглеводневої сировини;

• користування радіочастотним ресурсом України;

транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами;

транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України.

Для цих видів рентної плати базовим податковим періодом став календарний місяць (оновлені пп. 257.1 та 257.3 ПКУ). До цього був квартал.

Нова форма звітності з рентної плати (її вперше використовували при звітуванні за 2015 рік) не передбачає звітування з місячних видів рентної плати.

Чекати на нові форми не варто, адже граничний строк подання звітності за січень закінчується 22.02.16 р. Закономірно виникає питання: як звітувати з місячних видів ренти?

Податківці у листі, що коментується, дали відповідь на це запитання. Вони наполягають, що звітувати з місячних видів рентної плати слід використовуючи квартальну форму декларації (як ми і прогнозували у «БТ», 2016, № 1-2, с. 41).

При цьому контролери пропонують її трохи модернізувати:

• під штампом про затвердження форми декларації у верхньому правому куті варто зазначати примітку у такій редакції: «З урахуванням Закону України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII»;

• у полях ряд. 1.1 та 1.2 декларації та додатків, передбачених для внесення номера кварталу, зазначати порядковий номер місяця у році, викресливши слово «квартал» та зазначивши слово «місяць»;

• у графі «порядковий № » зазначати номер декларації арабськими цифрами починаючи з 1 (одиниці) послідовно в порядку зростання кількості поданих з початку року декларацій за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю;

• до місячної декларації з рентної плати у разі наявності об’єкта оподаткування подаються додатки 2, 4, 10 та 11 (детально по це читайте у «БТ», 2016, № 4, с. 11);

• у ряд. 12 додатка 2 «ставка плати» зазначати десятковим дробом ставку плати для виду корисної копалини, який зазначений платником у ряд. 8.2 додатка 2;

• податкові зобов’язання, які підлягають декларуванню за звітний (податковий) місяць поточного року, зазначати для додатка 2 — у ряд. 13, для додатка 4 — у ряд. 5, для додатка 10 — у ряд. 9, для додатка 11 — у ряд. 9.

Виконати всі ці корективи можна лише при поданні декларації у паперовому вигляді. Що ж стосується подання звітності в електронному вигляді, то в листі, який коментується, контролери відрапортували, що електронні форми, які враховують вищенаведені особливості, уже розроблено і розміщено на веб-порталі ДФС, а також вживаються заходи для доопрацювання програмного забезпечення, яке б дало змогу подати звітність, використовуючи ці «адаптовані» форми. Сподіваємося, що до 22 лютого доопрацьована електронна форма декларації з рентної плати з’явиться (на момент підготовки номера такої звітності ще не було). Інакше її доведеться подати на паперових носіях.

Крім цього, у листі, який коментується, податківці нагадали, що розраховану місячну рентну плату слід сплачувати протягом 10 календарних днів після закінчення граничного строку подання податкової декларації, а не як раніше — у вигляді авансових внесків.

Також вони наголошують, що сплачувати податкові зобов’язання за січень 2016 року слід 03.03.16 р., за лютий — 31.03.16 р., за березень — 03.05.16 р. Як бачимо, контролери відлічують 10 днів від граничного строку подання з урахуванням перенесень у випадку закінчення граничного строку, встановленого ПКУ, у святковий чи вихідний день. З цим фіскали уже погоджувалися раніше у листі від 09.10.15 р. № 21492/6/99-99-15-04-02-15. Про це читайте також на с. 46.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити