Декларація з податку на прибуток: як сказати «ні» коригуванням фінрезультату

В обраному У обране
Друк
Кравченко Дар’я
Бухгалтерський тиждень Лютий, 2016/№ 7
Як у декларації з податку на прибуток заявити про рішення підприємства не застосовувати коригування фінрезультату до оподаткування на різниці, прописані в розд. III ПКУ?

Передусім нагадаємо, що платник податку на прибуток (ПНП) може прийняти рішення про незастосування коригувань фінрезультату до оподаткування на всі різниці, визначені відповідно до положень розд. III ПКУ тільки у тому випадку, якщо його річний доход, визначений за правилами бухобліку, за останній річний звітний період не перевищить 20 млн грн. ( п. 134.1 ПКУ).

Увага! Більше того, він має право так вчинити тільки один раз протягом безперервної сукупності років, у кожному з яких виконується критерій за розміром доходу.

Якщо зазначені вище умови дотримані, про своє рішення платник ПНП заявляє у ПНП-декларації, яка подається за перший рік у такій безперервній сукупності років. Отже, уперше це можна зробити у ПНП-декларації, складеній за підсумками 2015 року.

Спеціально для цього в завершальній частині ПНП-декларації передбачено окреме поле. Виглядає воно як невеличка таблиця, що складається з двох полів:

1. Поле «Наявність рішення».

2. Поле «Прийнято рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці».

Назва наведених полів може навести на думку, що тут необхідно наводити сам текст такого рішення. Проте податківці з цього приводу мають свою думку. Згідно з нею (підкатегорія 102.23.02 ЗІР ДФСУ):

• у першому полі проставляється лише позначка «Х» про наявність прийнятого рішення;

• у другому — номер і дата розпорядчого документа підприємства, на підставі якого прийнято таке рішення. Наприклад, дані наказу про облікову політику.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити