Граничний день сплати податкових зобов’язань

В обраному У обране
Друк
Бухгалтерський тиждень Лютий, 2016/№ 7
Чи переноситься термін сплати податків і зборів у тому числі у зв’язку з перенесенням термінів подання податкових декларацій (вихідний, святковий день)?

Податкові декларації подаються за базові звітні (податкові) періоди, що встановлені у  п. 49.18 ПКУ (місяць, квартал, рік).

При цьому якщо останній день строку подання декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем ( п. 49.20 ПКУ).

Сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій податковій декларації, платник податків зобов’язаний самостійно протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації, крім випадків, установлених ПКУ ( п. 57.1 ПКУ).

Контролери врахували правову позицію з питання застосування п. 57.1 ПКУ, яку висловив ВСУ у постанові від 09.06.15 р. по справі № 21-18а15. Якщо останній день строку подання декларації припадає на вихідний або святковий день, то граничним строком подання такої декларації є перший після нього робочий день. Тому початок перебігу встановленого п. 57.1 ПКУ десятиденного строку для сплати визначеного у декларації податкового зобов’язання пов’язаний саме із таким робочим днем. Тобто десятиденний строк для сплати податку слід рахувати від фактичної дати останнього дня подання декларації за відповідний період. Наприклад, податкові зобов’язання з рентної плати за січень 2016 року потрібно сплатити не пізніше 03.03.16 р., бо граничний строк подання місячної звітності за січень переноситься на 22 лютого (див. с. 7 цього номера).

За матеріалами ЗІР ДФСУ, розміщеними на сайті ДФСУ (http://zir.minrd.gov.ua/, категорія 135.04)

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити