(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 9
  • № 7
  • № 6
  • № 5
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
27/30
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Лютий , 2016/№ 8

Виплата роялті платнику єдиного податку

На кого поширюються норми п.п. 5 п.п. 140.5.7 ПКУ щодо збільшення фінансового результату до оподаткування на суму витрат з нарахування сум роялті в повному обсязі?

Повний перелік осіб, нараховуючи яким роялті, платник податку на прибуток (ПНП) зобов’язаний збільшити фінрезультат таких витрат, наведений у  п.п. 140.5.7 ПКУ. Потрапляють до нього як нерезиденти, так і резиденти.

До першої групи «щасливчиків» належать ті нерезиденти, які:

• зареєстровані в державах, зазначених у  п.п. 39.2.1.2 ПКУ (їх перелік затверджений розпорядженням КМУ від 16.09.15 р № 977-р);

• не є бенефіціарними одержувачами роялті (за винятком випадків, коли бенефіціар надав право отримувати роялті іншим особам);

• надали в користування об’єкт (право на його використання), права інтелектуальної власності щодо якого вперше виникли у резидента;

• не обкладаються податками щодо роялті в державі, резидентами якої вони є.

А ось що стосується резидентів, то сюди, зокрема, потрапляють особи, які сплачують ПНП у складі інших податків, крім фізосіб, доходи яких оподатковуються згідно з розд. IV ПКУ ( п.п. 5 п.п. 140.5.7 ПКУ). Зверніть увагу, що під такими особами слід мати на увазі платників єдиного податку (категорія 102.08 ЗІР ДФСУ).

Дійсно, п. 297.1 ПКУ звільняє єдиноподатників від обов’язку нарахування та сплати деяких податків і зборів (до яких належить і ПНП). Проте п. 291.2 ПКУ роз’яснює, що спрощена система має на увазі заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених п. 297.1 ПКУ, на сплату ЄП. Така заміна ніби не є звільненням, але контролери з цим не погодяться.

Тому якщо ви нарахували роялті єдиноподатнику (юрособі або фізособі), то вам доведеться видалити з витрат усю суму такого платежу. Якщо ж правовласник перебуває на загальній системі оподаткування, жодних коригувань робити не доведеться.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
роялті, платник єдиного податку додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті