Коли «новонароджений» підприємець може отримати ПДВ-статус

В обраному У обране
Друк
Кравченко Дар’я
Бухгалтерський тиждень Лютий, 2016/№ 9
Чи може новостворений підприємець обрати ставку єдиного податку 3 %, яка передбачає сплату ПДВ?

Ні, не може. Групу 3 зі сплатою ЄП за ставкою 3 % можуть обрати тільки три категорії суб’єктів господарювання. Це ті, хто ( п.п. 4 п. 293.8 ПКУ):

1) вже зареєстрований платником ПДВ і бажає перейти із загальної системи оподаткування на спрощену;

2) є платником ЄП групи 3 за ставкою 5 % і за власним бажанням вирішив змінити ставку ЄП (за умови подання відповідної заяви про перехід і реєстрацію платником ПДВ);

3) не зареєстрований платником ПДВ, але прийняв рішення перейти на ЄП або змінити групу платника ЄП шляхом подання відповідної заяви та реєстрації платником ПДВ.

Як бачите, обрати ставу ЄП 3 % можуть тільки ті, хто вже провадить свою господарську діяльність.

Крім того, стати платником ЄП групи 3 з дня реєстрації можуть тільки ті новостворені суб’єкти господарювання, які протягом 10 днів з дня державної реєстрації подали заяву про обрання спрощеної системи оподаткування та ставки ЄП, яка не передбачає сплату ПДВ.

А це означає, що новостворений ФОП може стати платником ЄП групи 3 тільки зі ставкою 5 %. І лише після цього перейти на ставку ЄП 3 %. Щоб зареєструватися платником ПДВ (категорія 107.05 ЗІР ДФСУ), потрібно подати відповідну заяву (ф. № 1-ПДВ). Але! Не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку календарного кварталу, в якому застосовуватиметься ставка ЄП 3 % ( абз. 2 п. 183.4 ПКУ).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити