Транспортний податок: з’явилася Методика розрахунку вартості авто Постанова КМУ від 18.02.16 р. № 66 «Про затвердження Методики визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів та внесення змін у додатки 1 і 2 до Порядку визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів»
Казначейські рахунки: є поправки Мінфін уніс зміни до Порядку відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державної казначейської служби України (затверджений наказом Мінфіну від 22.06.12 р. № 758).
«В окупації»: порядок реєстрації народження та смерті До Цивільного процесуального кодексу України додали статтю 257, яка прописує особливий порядок встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території (ТОТ) України.
Норми споживання газу: боротьба за справедливість Тарифи на комунальні послуги, мабуть, найболючіша тема для населення України. Громадяни навіть дійшли до Вищого адміністративного суду України (ВАдСУ), оскаржуючи постанову КМУ від 29.04.15 р. № 237. Нагадаємо, цією постановою Кабмін удвічі зменшив норми споживання природного газу населенням, у якого не встановлені лічильники.
Новий порядок бюджетного відшкодування ПДВ: знайомимося ближче 01.02.16 р. — знакова дата поточного року для всіх платників ПДВ. Адже саме з цієї миті стартували зміни, що стосуються порядку бюджетного відшкодування ПДВ (БВ). Причому найважливішою з них стало запровадження двох окремих реєстрів, потрапляння до яких або дає платнику ПДВ реальний шанс отримати БВ, або відтерміновує його на невизначений строк. І хоча в новому порядку ще багато недоробок, давайте підготуємося до його введення вже сьогодні. То що ж, поїхали!
Технічні умови: відображаємо в обліку Техумови на виробництво продукції розробляються для продукції, випуск якої не підпадає під діючі нормативи, зокрема, ДСТУ або ГОСТи. При розробці техумов виробник несе витрати, облік яких не перший рік є причиною спорів. У статті ми розповімо про те, як слід показувати техумови в обліку підприємства-виробника.
«Паливний» акциз, або Весняне електронне адміністрування Разом з весною в життя продавців палива має прийти система електронного адміністрування реалізації палива. Але це тільки теоретично, адже березень уже практично за дверима, а необхідна нормативна база для електронного адміністрування запізнюється. Та й ознайомитися з нюансами цього нововведення у будь-якому разі потрібно. Наша стаття вам у цьому допоможе.
Скасування «зернової» пільги: наслідки з ПДВ… Усі вже знають, що з волі законодавців ПДВшні пільги із зерна та техкультур з 01.01.16 р. «наказали довго жити». Щоправда, тема ця — завжди гостра і, можливо, «зернопільги» не дуже надовго залишили «ПДВшне поле». Доки законодавець не похопився, обговоримо деякі перехідні деталі від пільгування до оподаткування ПДВ операцій постачання зернових і технічних культур.
Автостанціям на допомогу: ПДВ? — Yes! Приводом для написання цієї статті стали запитання наших читачів, які надходять на «гарячу лінію». А тут ще досить своєчасно з’явився лист ДФСУ від 01.02.16 р. № 979/О/99-99-19-03-02-14, в якому податківці розглянули декілька ПДВ-питань, важливих для автостанцій, які реалізують автобусні квитки на внутрішні та міжнародні перевезення.
То двічі, то зовсім нічого, або Оподаткування «перехідних» доходів Підприємство відвантажило товар покупцю, перебуваючи на спрощеній системі, а оплату за нього отримало, вже перебуваючи на загальній системі. Як оподатковується дохід від реалізації цього товару? Це звернення на гарячу лінію нашого чернігівського передплатника змусило нас замислитися…
Коли до форми № 1ДФ закралася помилка На жаль, тема «1ДФ-штрафів» залишається популярною серед бухгалтерів. Причина — неможливість уникнути покарання за окремі помилки у формі № 1ДФ. Звичайно, такий стан справ спонукає податкових агентів не виправляти помилки, а приховувати їх. Чи виправдано це? Коли краще виправитися, а не вичікувати? За які помилки можна не боятися штрафів? Відповіді на ці та інші популярні «штрафні» запитання стосовно Податкового розрахунку, що надійшли на «гарячу лінію», ви знайдете в цій статті.
Працівник порушив порядок застосування податкової соціальної пільги Право обрати місце застосування податкової соціальної пільги (ПСП) ПКУ надав працівнику. Отримавши від працівника заяву на ПСП, роботодавець сумлінно застосовуватиме пільгу до його зарплати. Але що робити роботодавцю, якщо раптом виявиться, що працівник порушив порядок застосування ПСП? Розбираємося!
Господарські санкції: облік та оподаткування За не виконання умов договору на постачання товарів, а саме за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних, покупець нарахував продавцеві неустойку. Як відобразити таку неустойку в обліку і чи можна таку неустойку включати до обліку об’єкта оподаткування з податку на прибуток?
Податок на прибуток у бухобліку: як відобразити річне зобов’язання, якщо є переплата? У підприємства фінрезультат до оподаткування становив 10000 грн. Коригування на податкові різниці підприємство не проводить. Відповідно сума податку на прибуток підприємств (ПНП), зазначена в ряд. 06 декларації, становила 1800 грн. (10000 х 18 %). Однак у 2015 році були сплачені щомісячні авансові внески в загальній сумі 1200 грн. (ряд. 16 декларації). Тому в ряд. 17 зазначена сума 600 грн. (1800 - 1200). Крім того, підприємство має переплату з ПНП, яка утворилася ще в минулих роках, у сумі 200 грн. Таким чином, до бюджету фактично потрібно перерахувати 400 грн. (600 - 200). Як відобразити в бухобліку всі ці суми?
Код УКТ ЗЕД товару змінився: коли складати розрахунок коригування На яку дату виписувати розрахунок коригування (РК) до податкової накладної (ПН), складеної на суму передоплати за товари, які будуть ввезені на митну територію України, якщо під час митного оформлення таких товарів їх коди УКТ ЗЕД змінилися?
«Копійка гривню береже», або Нюанси сплати сільгоспПДВ У сільгосппідприємства у спецдекларації з ПДВ за січень 2016 року були нараховані податкові зобов’язання у сумі 15487 грн. (ряд. 13 таблиці 2 додатка ДС10) щодо операцій з постачання продукції тваринництва. У результаті розподілу цієї суми між бюджетом та спецрахунком виявилися розбіжності — у декларації ці суми округлюються до гривні, а при перерахуванні на додатковий ПДВ- рахунок — без округлення. Чи не викличе це проблем у сільгосптоваровиробника?
Списання боргу за товари/послуги: наслідки для покупця та продавця Які дії в ПДВ-обліку повинні здійснити продавець і покупець, якщо після постачання товарів/ послуг продавцем прийнято рішення про списання (пробачення) покупцю заборгованості за поставлені та неоплачені товари/ послуги?
Поворотна фіндопомога у формі № 1ДФ Засновник (фізособа) надав підприємству поворотну фіндопомогу. Чи потрібно її суму відображати в Податковому розрахунку за формою № 1ДФ за 4 квартал, якщо на кінець року вона не була повернена? Чи потрібно показувати в Податковому розрахунку суму позики, видану працівнику?