Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Відсутня госпдіяльність у звітному періоді: чи потрібно подавати ПДВ-звітність

Кравченко Дар’я
Бухгалтерський тиждень Лютий, 2016/№ 9
Друк
Чи зобов’язані платники ПДВ подавати до контролюючих органів ПДВ-декларації за звітні періоди, протягом яких не провадилася госпдіяльність?

Якщо виходити з  п. 49.2 ПКУ, то платники ПДВ зобов’язані подавати звітність:

• за кожний звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування;

• за наявності показників, що підлягають декларуванню відповідно до вимог ПКУ.

Звичайно, якщо у звітному періоді госпдіяльність у платника не провадилася, то й об’єкти обкладення ПДВ у цей період відсутні. Виходить, перший пункт вимоги беззастережно виконується.

А ось що стосується другого — тут не все так просто. Припустимо, що в попередньому звітному періоді у платника ПДВ утворилося від’ємне значення (ВЗ) сум ПДВ. Його або заявляють до бюджетного відшкодування (ряд. 20.2 декларації), або зараховують до складу податкового кредиту (ПК) наступного звітного періоду (ряд. 21 декларації).

Якщо наш платник ПДВ вирішив залишити суму ВЗ у складі ПК, то він зобов’язаний перенести її до ряд. 16.1 декларації наступного звітного періоду (п.п. 5 п. 5 розд. V Порядку заповнення та подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 28.01.16 р. № 21).

Тоді виходить, що навіть не провадячи госпдіяльність у наступному періоді, при складанні ПДВ-звітності він зобов’язаний буде вказати суму ВЗ минулого періоду в ряд. 16.1 декларації. Отже, від подання звітності тут вже не відкрутитися.

Проте якщо платник ПДВ не прова­­див госпдіяльність протягом звітного періоду та при цьому він не мав показників, які підлягають декларуванню, то ПДВ-декларацію за такий звітний період він може не подавати (категорія 101.19 ЗІР ДФСУ).

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі