Геть дорогий імпорт! Скасували додатковий імпортний збір

В обраному У обране
Друк
Жиленко Катерина, Кравченко Дар’я, Децюра Сергій
Бухгалтерський тиждень Січень, 2016/№ 1-2
Закон України від 24.12.15 р. № 912-VIII «Про заходи щодо стимулювання зовнішньоекономічної діяльності»

Нагадаємо: для стабілізації платіжного балансу законодавці запровадили додатковий імпортний збір — з 25.02.15 р. строком на 12 місяців. Його справляли з товарів, що імпортуються. Об’єкт оподаткування — товари, що імпортуються підприємствами, митна вартість яких перевищує еквівалент 150 євро, а також товари, що ввозяться (пересилаються) на митну територію України в обсягах, що підлягають обкладенню митними платежами відповідно до розділу XII Митного кодексу України, розділів V і  VI ПКУ. Виняток — життєво необхідні товари, зокрема медикаменти для лікування СНІДу, онкологічних захворювань, гуманітарна допомога інших країн.

З детальним матеріалом про правила сплати та обліку додаткового імпортного збору ви напевно ознайомилися в «БТ», 2015, № 16, с. 32.

Водночас згідно з умовами Меморандуму про економічну та фінансову політику між Україною та МВФ та Меморандуму про взаєморозуміння між Україною як Позичальником та Європейським Союзом як Кредитором, справляння додаткового імпортного збору має закінчитися до кінця 2015 року.

Тому вже з 01.01.16 р. Законом, що коментується, додатковий імпортний збір скасували (визнали таким, що втратив чинність, Закон України від 28.12.14 р. № 73-VIII).

Якщо дотримуватися законів ринку, це має знизити ціну імпортних товарів. Нагадаємо, ставки додаткового імпортного збору становили від 5 до 10 %.

Закон діє з 01.01.16 р.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити