Послуги від нерезидента: чи можна притримати «своєчасні» ПН?

В обраному У обране
Друк
Жиленко Катерина, Кравченко Дар’я, Децюра Сергій
Бухгалтерський тиждень Січень, 2016/№ 1-2
Лист ДФСУ від 27.11.15 р. № 25331/6/99-99-19-03-02-15

Податківці розглянули питання відображення податкових зобов’язань (ПЗ) і податкового кредиту (ПК) з ПДВ у ситуації надання транспортно-експедиторських послуг нерезидентом резиденту. Місцем постачання тут є митна територія України, а тому вони обкладаються ПДВ за ставкою 20 %. Це прямо випливає з норм п.п. «б» п. 185.1, п.п. «ж» п. 186.3 ПКУ.

Більший інтерес становить інший висновок фіскалів: при отриманні послуг від нерезидента на митній території України ПЗ виникають за першою подією. За цією подією отримувач послуг виписує ПН і реєструє її в ЄРПН. За цією ж ПН відображається й ПК. Якщо ПН зареєстрована з порушенням 15-денного строку, то за нею відображається ПК у періоді її реєстрації, але не пізніше 365 днів з дня складання.

Дійсно, з 01.01.15 р. отримувачі оподатковуваних нерезидентських послуг можуть відображати ПЗ і ПК в одному періоді. Звичайно, за умови своєчасної реєстрації ПН, виписаної на самого себе.

Запитання: чи можна такі своєчасно зареєстровані ПН притримати для цілей ПК у рамках 365 днів? Чи не завадить це зробити той факт, що в  п. 198.6 ПКУ йдеться про отримані ПН, а цю ніби не отримують, а складають самі? На нашу думку, так «самовиписану» ПН можна вважати отриманою: документом, що підтверджує ПК, є ПН, а для них є «зазор» у 365 днів.

Щоправда, у листі ДФСУ прямо говорить тільки про застосування такого «зазору» тільки в разі несвоєчасної реєстрації ПН. Проте ми вважаємо, що «самовиписані» своєчасно зареєстровані ПН за отриманими нерезидентськими послугами можна відображати як у періоді виписки, так і в будь-якому наступному періоді в межах 365 днів.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд