(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 52
  • № 51
  • № 50
  • № 49
  • № 48
  • № 47
  • № 46
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
11/21
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Січень , 2016/№ 1-2

Орендна плата за землю: платить той, на кого оформлений договір

Лист ДФСУ від 25.11.15 р. № 25178/6/99-99-15-03-02-15

У листі, який коментується, податківці цілком справедливо зазначили, що якщо суб’єкт господарювання придбав будівлю, яка знаходиться на земельній ділянці комунальної власності, то він стає платником орендної плати тільки після оформлення договору оренди такої земельної ділянки на себе. До цього моменту нарахування та сплата орендної плати здійснюється орендарем земельних ділянок (попереднім власником будівлі) відповідно до діючого договору оренди.

Донедавна місцеві податківці дещо по-іншому трактували цей випадок. Вони наполягали, що власник придбаної нерухомості відразу має сплачувати орендну плату, не чекаючи переоформлення договору оренди. Справа в тому, що відповідно до абз. 3 ст. 7 Закону України «Про оренду землі» від 06.10.98 р. № 161-XIV та ч. 1 та 2 ст. 120 Земельного кодексу України від 25.10.01 р. № 2768-III до особи, якій перейшло право власності на споруду, що розташована на орендованій земельній ділянці, також переходить право оренди на цю земельну ділянку на тих самих умовах і в тому ж обсязі, що були у попереднього землекористувача. Із цього вони робили висновок, що право оренди земельної ділянки під придбаною нерухомістю власник нерухомості набуває автоматично, а тому він і має сплачувати орендну плату.

Але такий підхід є хибним, оскільки передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у держ- або комунвласності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування (ч. 1 ст. 124 ЗКУ). А тому якщо попередній власник будівлі не бажає сплачувати орендну плату за землю під проданим будинком, йому доведеться розірвати договір оренди. При цьому особа, яка придбала споруду, почне сплачувати орендну плату тільки після оформлення договору оренди такої земельної ділянки на себе ( п. 288.1 ПКУ).

земля, орендна плата додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті