Інвестиційна нерухомість у податковому обліку високодохідників

В обраному У обране
Друк
Жиленко Катерина, Кравченко Дар’я, Децюра Сергій
Бухгалтерський тиждень Липень, 2016/№ 27-28

Податківці пояснили, як метод оцінки інвестиційної нерухомості* впливає на розрахунок податку на прибуток.

* Інвестиційна нерухомість — земельні ділянки, будівлі, споруди утримувані з метою отримання орендних платежів ( п. 4 П(С)БО 32 «Інвестиційна нерухомість»).

1. Якщо інвестиційна нерухомість оцінена за справедливою вартістю, то підприємства, які застосовують податкові різниці:

• на суму уцінки такого об’єкта, що перевищує суму раніше проведеної дооцінки, будуть збільшувати фінрезультат ( п.п. 141.2.1 ПКУ).

До відома! Зважаючи на це, перша уцінка, проведена протягом звітного періоду після переведення операційної нерухомості до складу інвестиційної, вважається такою, що перевищує попередні дооцінки, а тому на суму такої уцінки слід збільшити фінрезультат до оподаткування;

• коригувати фінрезультат до оподаткування на різниці, які формуються при нарахуванні амортизації, не потрібно. Річ у тім, що якщо об’єкт інвестиційної нерухомості оцінено за справедливою вартістю, то він не підлягатиме амортизації згідно з П(С)БО 7 «Основні засоби», а отже, коригувати нічого.

2. Якщо інвестнерухомість оцінена за первісною вартістю, то підприємства, які застосовують податкові різниці, будуть застосовувати ті ж податкові різниці, що притаманні й основним засобам. Тобто на суму нарахованої амортизації за бухправилами на об’єкт інвестнерухомості слід збільшити фінрезультат до оподаткування ( п. 138.1 ПКУ) та зменшити його на суму амортизації, розрахованої відповідно до п. 138.3 ПКУ (п. 138.2 ПКУ).

Те ж саме стосується продажу та ліквідації об’єкта інвестиційної нерухомості, що оцінюється за первісною вартістю ( ст. 138 ПКУ).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток ifactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд