Оновлено реєстраційні форми для отримання ЕЦП Затверджено нову редакцію реєстраційних форм для отримання послуг електронного цифрового підпису (далі — ЕЦП):
— Реєстраційних карток (для юросіб та фізосіб і ФОП);
— Додатка до розділу 2 Реєстраційної картки;
— Заяви про зміну статусу посиленого сертифіката відкритого ключа.
Мобільний телефон працівника на службі підприємства Немає сумніву, що без мобільного зв’язку сьогодні не може обійтися жодне підприємство. Між тим фінансові можливості у усіх різні. Одні суб’єкти господарювання можуть без проблем придбати мобільні телефони для своїх працівників та оплачувати мобільний зв’язок. Інші намагаються заощадити і на мобільному зв’язку, використовуючи для службових цілей «мобілки» своїх працівників. Як краще оформити такі відносини? — відповідь на це запитання ви знайдете в статті.
Податкова накладна на транспортні послуги: нюанси заповнення Нещодавно (у «БТ», 2016, № 21, с. 37) ми розповіли про усі нюанси бухгалтерського та податкового обліку транспортних послуг як у перевізника, так і в експедитора. Сьогодні ми продовжимо цю тему, приділивши увагу особливостям складання податкових накладних на такі послуги.
Земельний податок & фізособи: чому бути, того не минути! З початком літа багато фізичних осіб, які мають у власності земельні ділянки, уже отримали від контролерів «листи щастя» — повідомлення з розрахованими сумами земельного податку. Про те, як перевірити розрахунки контролерів та що робити, коли таке повідомлення «загубилось», читайте в нашій статті.
Податок на нерухомість: настав час фізосіб! Звичайні фізичні особи так само, як і юрособи, повинні сплачувати податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Правила стягнення цього податку у 2016 році доволі сильно відрізняються від минулорічних, а також від механізму розрахунку податку юрособами. Про те, хто із власників нерухомості має сплачувати цей податок у 2016 році, поговоримо далі.
Зустрічаємо новий Звіт з ЄСВ Роботу бухгалтера в жодному разі не можна назвати нудною. То законодавство постійно змінюється, то форми звітності під такі зміни підлаштовуються… Нема коли нудьгувати — тільки встигай освоювати нововведення! Ось і зараз ви маєте ознайомитися з черговим творінням, що вийшло нещодавно з-під пера Мінфіну, — новою формою Звіту з ЄСВ. Давайте вивчимо його уважно і як слід підготуємося до подання контролерам! Тим паче що на це ще є час.
Обмеження щодо сум допомоги: роз’яснення Мінсоцполітики Ми неодноразово розглядали на сторінках нашого видання* порядок розрахунку лікарняних і допомоги по вагітності та пологах з урахуванням обмежуючих показників, установлених Законом № 1105** та
Порядком № 1266***. Але з дзвінків наших читачів з’ясувалося, що деякі «непрацездатні» фонди (ФТВП) на місцях по-іншому трактують норми цих документів. Щоб поставити всі крапки над «і», ми звернулися за роз’ясненнями до Мінсоцполітики. У чому, власне, питання? Чому саме до цього відомства? Що нам відповіли? Зараз усе розкажемо!
Податкова накладна з неправильним ІПН Чи можна зареєструвати в ЄРПН податкові накладні / розрахунки коригування з ІПН, не внесеним до реєстру платників ПДВ?
Як погасити податковий борг у СЕА Який порядок погашення податкового боргу з ПДВ, що виник у зв’язку з браком грошових коштів на рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ (СЕА)?
Покупець — безвинно винуватий До кого застосовується штраф за порушення граничних строків реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунку коригування до податкової накладної в разі зменшення суми компенсації вартості товарів/ послуг, якщо такий розрахунок надісланий постачальником після закінчення граничного строку його реєстрації?
Зміна системи оподаткування: як відзвітувати із земельного податку Яку податкову декларацію з плати за землю (у частині земельного податку) та в які строки повинна подати юрособа у разі переходу протягом року з загальної системи оподаткування на спрощену або відмови від спрощеної системи оподаткування?
Штрафи за перекручення даних у «алкогольній» звітності Які помилки, допущені у звіті про обсяги виробництва та/або обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, тягнуть за собою накладення штрафу як за подання звіту з недостовірними відомостями?
Поворотна фіндопомога Поворотна фіндопомога — один з найпоширеніших способів поповнення оборотних коштів підприємств і підприємців. Госпсуб’єктів, які б жодного разу не отримували і не надавали поворотну фіндопомогу, напевно, можна перерахувати на пальцях. Тому буде не зайвим згадати про юридичну суть та облікові моменти цих операцій.