(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
22/27
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Липень , 2016/№ 27-28

Податкова накладна з неправильним ІПН

http://tinyurl.com/y3wu2oz4
Чи можна зареєструвати в ЄРПН податкові накладні / розрахунки коригування з ІПН, не внесеним до реєстру платників ПДВ?

Спочатку нагадаємо, що право на нарахування ПДВ, складання податкових накладних (ПН) і розрахунків коригування (РК) до них, а також реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) таких документів надано виключно особам, які зареєстровані платниками ПДВ у порядку, передбаченому ст. 183 ПКУ ( пп. 201.8 і 201.10).

При цьому кожній особі, яка реєструється як платник ПДВ, присвоюється індивідуальний податковий номер (ІПН). Такий номер згодом використовується для сплати ПДВ ( п. 183.18 ПКУ). Однак і не тільки.

Інформація про осіб, зареєстрованих як платники ПДВ, у тому числі й їх ІПН, фіксуються в Реєстрі платників ПДВ ( п. 183.12 ПКУ).

Такі відомості дозволяють при реєстрації в ЄРПН ПН/РК проводити звірку даних з метою з’ясування ПДВ-статусу продавця/покупця і наявності інформації про нього в Реєстрі платників ПДВ.

Тому якщо ІПН продавця або покупця не внесений до цього Реєстру (в ІПН допущена помилка), платник ПДВ не зможе зареєструвати в ЄРПН ПН/РК з такими даними.

Винятком буде тільки ситуація, коли постачання товарів/послуг здійснюється одержувачу (покупцю), не зареєстрованому як платник ПДВ. У такому разі в рядку «Індивідуальний податковий номер покупця» ПН вказується умовний ІПН (п. 12 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.15 р. № 1307).

Отже, якщо в ПН ви допустили помилку в ІПН покупця, але така ПН пройшла реєстрацію в ЄРПН, то це означає, що платник ПДВ з таким ІПН існує.

За матеріалами ЗІР ДФСУ, категорія 101.18

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
податкова накладна, ІПН додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті