Податкова накладна з неправильним ІПН

В обраному У обране
Друк
Бухгалтерський тиждень Липень, 2016/№ 27-28
Чи можна зареєструвати в ЄРПН податкові накладні / розрахунки коригування з ІПН, не внесеним до реєстру платників ПДВ?

Спочатку нагадаємо, що право на нарахування ПДВ, складання податкових накладних (ПН) і розрахунків коригування (РК) до них, а також реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) таких документів надано виключно особам, які зареєстровані платниками ПДВ у порядку, передбаченому ст. 183 ПКУ ( пп. 201.8 і 201.10).

При цьому кожній особі, яка реєструється як платник ПДВ, присвоюється індивідуальний податковий номер (ІПН). Такий номер згодом використовується для сплати ПДВ ( п. 183.18 ПКУ). Однак і не тільки.

Інформація про осіб, зареєстрованих як платники ПДВ, у тому числі й їх ІПН, фіксуються в Реєстрі платників ПДВ ( п. 183.12 ПКУ).

Такі відомості дозволяють при реєстрації в ЄРПН ПН/РК проводити звірку даних з метою з’ясування ПДВ-статусу продавця/покупця і наявності інформації про нього в Реєстрі платників ПДВ.

Тому якщо ІПН продавця або покупця не внесений до цього Реєстру (в ІПН допущена помилка), платник ПДВ не зможе зареєструвати в ЄРПН ПН/РК з такими даними.

Винятком буде тільки ситуація, коли постачання товарів/послуг здійснюється одержувачу (покупцю), не зареєстрованому як платник ПДВ. У такому разі в рядку «Індивідуальний податковий номер покупця» ПН вказується умовний ІПН (п. 12 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.15 р. № 1307).

Отже, якщо в ПН ви допустили помилку в ІПН покупця, але така ПН пройшла реєстрацію в ЄРПН, то це означає, що платник ПДВ з таким ІПН існує.

За матеріалами ЗІР ДФСУ, категорія 101.18

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток ifactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд