Як перенести суму фінрезультату до декларації з податку на прибуток

В обраному У обране
Друк
Кравченко Дар’я
Бухгалтерський тиждень Липень, 2016/№ 29
Як при заповненні податкової декларації з податку на прибуток підприємств враховується фінансовий результат до оподаткування, якщо у фінансовій звітності такий показник відображається в тисячах гривень?

Дані до ПНП-декларації необхідно вносити у гривнях без копійок з округленням за загальними правилами.

Однак проблема в тому, що об’єктом обкладення ПНП є фінрезультат, розрахований за бухправилами та скоригований на податкові різниці. Такий показник у фінзвітності відображається у тисячах гривень без десяткового знака.

Тому не можна просто взяти показник, округлений до тисяч у фінзвітності, і перенести його до ПНП-декларації у гривнях. На це звертають увагу і податківці, заявляючи, що підставою для заповнення ПНП-звітності є первинні документи (підкатегорія 102.23.02 ЗІР ДФСУ).

На підтвердження своєї позиції вони посилаються на:

пп. 44.1 та 44.2 ПКУ, які зобов’язують вести облік доходів, витрат та інших податкових показників на підставі первинних документів, регістрів бухобліку, фінзвітності;

ч. 1 ст. 9 Закону про бухоблік, згідно з якою підставою для бухобліку госпоперацій є первинні документи.

Безумовно, вести окремий податковий облік для заповнення ПНП-декларації не потрібно. Для цього можна взяти бухоблікові дані, які ви використовуєте при заповненні фінзвітності, але не округляти їх до цілих тисяч.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити