Єдиноподатник виплачує дохід нерезиденту

В обраному У обране
Друк
Бухгалтерський тиждень Червень, 2016/№ 23
Чи сплачують резиденти — юридичні особи — платники єдиного податку (ЄП) при виплаті нерезиденту-юрособі доходів із джерелом їх походження з України податок з таких доходів та яку звітність вони подають?

При виплаті доходу з джерелом його походження з України на користь нерезидента утримується резидентом або постійним представництвом нерезидента податок за ставкою в розмірі 15 % їх суми та за їх рахунок ( п.п. 141.4.2 ПКУ). Крім випадку, коли інше передбачено міжнародним договором.

Поряд із цим положеннями міжнародних договорів України про уникнення подвійного оподаткування не передбачено винятків щодо порядку звільнення від оподаткування зазначених вище доходів для суб’єктів господарювання — резидентів України, які сплачують ЄП.

Крім того, платник податків зобов’язаний за кожний звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є ( пп. 49.1 і 49.2 ПКУ). Таким звітом при виплаті доходів нерезидента є додаток ПН до декларації з податку на прибуток, затвердженої наказом Мінфіну від 20.10.15 р. № 897.

Отже, у разі виплати на користь нерезидента будь-якого доходу з джерелом походження з України юрособи — платники ЄП повинні утримувати та перераховувати до бюджету податок з доходів нерезидента, а також за підсумками податкового (звітного) року, в якому здійснені такі виплати, подати до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням декларацію з податку на прибуток та додаток ПН до неї.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити