Видобуток корисних копалин: під забороною для платників єдиного податку

В обраному У обране
Друк
Жиленко Катерина, Кравченко Дар’я
Бухгалтерський тиждень Червень, 2016/№ 24
Лист ДФСУ від 27.05.16 р. № 11675/6/99-95-42-01-15

У листі, що коментується, ДФСУ нагадала, які суб’єкти господарювання не можуть стати платниками єдиного податку (ЄП) групи 3.

Зокрема, фіскали розглянули можливість обрання спрощеної системи у складі групи 3 суб’єктом господарювання, який здійснює видобуток корисних копалин.

Звичайно, будь-яка юрособа чи фізична особа — підприємець може самостійно перейти на спрощену систему оподаткування. Але! Якщо вона:

• відповідає вимогам, прописаним до ст. 291 ПКУ;

• зареєструється платником ЄП, дотримуючись відповідної процедури.

Особливу увагу в цьому випадку слід звернути на ті види діяльності, при провадженні яких юрособи (ФОП) не можуть бути платниками ЄП групи 3. Вони перелічені в п. 291.5 ПКУ.

І до цього переліку (серед іншого) входить здійснення видобутку та реалізації корисних копалин (п.п. 5 п.п. 291.5.1 ПКУ).

Виняток стосується тільки реалізації корисних копалин місцевого значення*. Більше того, у межах цього послаблення податківці дозволяють ФОП-ЄП не лише здійснювати реалізацію корисних копалин місцевого значення у вигляді сировини, але також виробляти та реалізовувати вироби з корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення, придбаних, зокрема, у суб’єктів господарювання, які здійснюють їх видобуток (категорія 107.03 ЗІР ДФСУ).

* Визначитися щодо значення корисних копалин вам допоможуть Переліки корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення, затверджені постановою КМУ від 12.12.94 р. № 827.

А ось поблажки для операцій з видобутку корисних копалин немає.

Тому особи, які здійснюють видобуток корисних копалин (незалежно від їх приналежності до загальнодержавного чи місцевого значення), не можуть бути платниками ЄП групи 3.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити