Декомунізація: чи слід подавати форму № 20-ОПП?

В обраному У обране
Друк
Децюра Сергій
Бухгалтерський тиждень Червень, 2016/№ 24
Чи потрібно подавати повідомлення за формою № 20-ОПП з оновленою інформацією, якщо відбулося перейменування назви міста, вулиці тощо?

Нагадаємо, що за останній час в Україні змінилися найменування областей, районів, населених пунктів, вулиць та інших об’єктів топонімії населених пунктів, в яких використані імена або псевдоніми осіб, що обіймали керівні посади в комуністичній партії (п.п. «є» п. 4 ст. 1 Закону про декомунізацію*).

* Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» від 09.04.15 р. № 317-VIII

У зв’язку з цим виникло запитання: чи слід подавати форму № 20-ОПП при перейменуванні міста чи вулиці, на якій знаходиться об’єкт оподаткування?

Відповідь на це запитання надали контролери у категорії 119.11 ЗІР ДФСУ. У ній вони вказують, що у разі зміни відомостей про об’єкт оподаткування, зокрема, місцезнаходження, платник податків надає до ДФСУ за основним місцем обліку повідомлення за формою № 20-ОПП з оновленою інформацією про об’єкт оподаткування, щодо якого відбулися зміни. У повідомленні поряд із реквізитом, який змінився, зазначається у дужках його попереднє значення.

Тобто, на думку податківців, таке повідомлення подавати потрібно.

Обачним суб’єктам господарювання радимо подати форму № 20-ОПП, хоча такі дані контролери отримають від держреєстратора. Проблема тільки з тим, з якої дати слід відлічувати 10 днів для її подання. На наш погляд, цей термін слід відраховувати від дати внесення змін до Держреєстру. Коли слід робити такі зміни, читайте у «БТ», 2015, № 51, с. 44.

Водночас сміливі суб’єкти господарювання можуть і проігнорувати вимоги податківців. Відповідальність за неподання цієї форми доволі примарна. Детально про це читайте на с. 31 номера.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити