Як фіскали платежі обліковують: Мінфін оновив Порядок

В обраному У обране
Друк
Жиленко Катерина
Бухгалтерський тиждень Червень, 2016/№ 25

Мінфін за доброю традицією переписав на свій лад черговий документ податківців — Порядок ведення органами ДФСУ оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, ЄСВ. Причому це творіння поглинуло також Інструкцію про порядок нарахування та погашення пені за податковими платежами.

Головна ідея залишилася незмінною — облік розрахунків з бюджетом і цільовими фондами ведеться на інтегрованих картках щодо кожного платника та кожного виду платежу.

Водночас у новому Порядку багато відмінностей від попередника: він значно «потовщав», з’явилися окремі розділи з підрозділами. Серед нововведень:

• порядок обліку невизначених платежів (з невідомим призначенням або платником);

• правила контролю за внесенням даних до системи, за відповідністю показників, відображених в інтегрованих картках платників;

• формування податкових повідомлень-рішень органами ДФСУ і відображення даних за ними;

• відображення результатів адміністративного та судового оскарження;

• відображення розстрочення грошового зобов’язання або податкового боргу.

Також у Порядку дописали деякі важливі істини, зокрема щодо відповідальності працівників органів ДФСУ за допущені помилки та навмисне перекручення інформації, а в питанні погашення податкового боргу — щодо черговості: спочатку кошти зараховуються в рахунок сплати грошового зобов’язання, потім — штрафів і наостанок — пені.

Наказ діє з 10.06.16 р.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити