Оподаткування пенсій

В обраному У обране
Друк
Жиленко Катерина
Бухгалтерський тиждень Червень, 2016/№ 25
Законодавці звільнили від обкладення ПДФО суму пенсій, розмір яких не перевищує 10 розмірів прожитмінімуму для осіб, що втратили працездатність, встановленого на 1 січня звітного податкового року (у 2016 році — 10470 грн.)

Суми пенсій (уключаючи суму їх індексації, нараховану згідно із законом) або щомісячного довічного грошового утримання, що отримуються платником податку з Пенсійного фонду України або бюджету згідно із законом, якщо їх розмір перевищує десять розмірів прожитмінімуму (з розрахунку на місяць), обкладаються ПДФО тільки в частині такого перевищення. Також обкладається сума пенсій з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, такі пенсії підлягають оподаткуванню або не оподатковуються в країні їх виплати. Ставка податку становить 18 %.

Ці правила не застосовуються до пенсій, призначених учасникам бойових дій, інвалідам війни та особам, на яких поширюється дія ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.93 р. № 3551-ХІІ.

(Закон України від 02.06.16 р. № 1411-VIII, діє з 01.07.16 р.)

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити