Відмовляємося від коригувань через уточненку

В обраному У обране
Друк
Бухгалтерський тиждень Червень, 2016/№ 26
Чи може платник після подання декларації з податку на прибуток (ПНП) з незаповненою інформацією щодо наявності прийнятого рішення про незастосування коригувань фінрезультату до оподаткування на податкові різниці використати право про незастосування коригувань фінрезультату шляхом подання уточнюючого розрахунку?

Платники ПНП, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухобліку, за останній річний звітний (податковий) період не перевищив 20 млн грн., можуть визначати об’єкт оподаткування без коригування фінрезультату до оподаткування на податкові різниці ( п.п. 134.1.1 ПКУ).

Прийняти рішення про незастосування коригувань фінрезультату такі платники можуть не більше 1 разу протягом безперервної сукупності років, у кожному з яких дотримується критерій щодо розміру доходу. А повідомити про це контролерів — у ПНП-звітності, яка подається за перший рік у такій безперервній сукупності років.

Якщо ж у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ) платник податків самостійно виявить помилку, що міститься в раніше поданій ним податковій декларації, він зобов’язаний направити уточнюючий розрахунок (УР) до такої податкової декларації.

Таким чином, платник ПНП, у якого річний дохід за останній звітний період не перевищив 20 млн грн. та який не прийняв рішення про незастосування коригувань фінрезультату і відповідно не вказав у декларації з ПНП за такий звітний рік інформацію про наявність такого рішення, усе ще може скористатися правом на незастосування коригувань фінрезультату, подавши уточнюючу декларацію з ПНП та зробивши позначку в ній про прийняте рішення.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток ifactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд