Чи може неприбутківець стати єдиноподатником групи 3

В обраному У обране
Друк
Бухгалтерський тиждень Червень, 2016/№ 26
Чи може юрособа, унесена до Реєстру неприбуткових установ та організацій, обрати групу 3 спрощеної системи оподаткування?

Неприбуткові підприємства, установи та організації (НПО) — це некомерційні підприємства, установи та організації, які не є платниками податку на прибуток підприємств (ПНП) згідно з п. 133.4 ПКУ ( п.п. 14.1.121 ПКУ).

Такі підприємства повинні одночасно відповідати таким вимогам:

• бути створеними та зареєстрованими в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної НПО;

• установчі документи повинні містити заборону розподілу отриманих доходів (прибутку) або їх частини;

• установчі документи повинні передбачати передачу активів одній чи декільком НПО або зарахування до доходу бюджету в разі припинення юрособи.

Що стосується спрощеної системи, то її правові засади прописані у гл. 1 розд. XIV ПКУ (ср. 025069200). І згідно з ними платником єдиного податку групи 3 може стати юрособа — суб’єкт господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у якої протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 5 млн грн. ( п.п. 3 п. 291.4 ПКУ).

Однак є й додаткові межі. Так:

• у п. 291.5 ПКУ зазначені види діяльності, які не дозволяють юрособам обирати спрощену систему оподаткування,

• а п.п. 291.5.5 ПКУ містить обмеження щодо сукупності часток засновників у статутному капіталі.

Висновок: юрособа, унесена до Реєстру НПО, може стати платником ЄП групи 3. Але тільки:

• у разі дотримання вимог, установлених гл. 1 розд. XIV ПКУ;

за умови виключення її з Реєстру НПО.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити