Календар тижня

В обраному У обране
Друк
Бухгалтерський тиждень Березень, 2016/№ 10-11

15 БЕРЕЗНЯ (ВІВТОРОК)

Закінчується строк подання:

 • звіту про використання РРО та РК (ЗВР-1) і Довідки про використані розрахункові книжки за лютий 2016 року тими суб’єктами, які застосовують тільки КОРО і РК.

16 БЕРЕЗНЯ (СЕРЕДА)

Закінчується строк подання:

 • заяви про перехід з II кварталу 2016 року на сплату ЄП діючими юрособами та підприємцями. До заяви потрібно додати Розрахунок доходу за попередній календарний рік за встановленою формою. Якщо мова йде про суб’єкта, який бажає перейти до групи 3 ЄП на ставку з ПДВ (3 %), то в цей самий строк потрібно подати заяву на ПДВ-реєстрацію;
 • заяви про добровільну зміну групи платників ЄП (в тому числі про перехід зі ставки ЄП без ПДВ на ставку ЄП з ПДВ і навпаки). Якщо мова йде про перехід на ставку ЄП з ПДВ, то в цей самий строк подається заява на ПДВ-реєстрацію.

18 БЕРЕЗНЯ (П’ЯТНИЦЯ)

Закінчується строк сплати:

 • авансового внеску з ЄП за березень 2016 року ФОП груп 1 і 2;
 • заяви про застосування спрощеної системи оподаткування за підставою «Внесення змін до свідоцтва платника єдиного податку» платниками ЄП з груп 1 і 2 (підприємці), в яких у лютому змінилися: податкова адреса / місце провадження господарської діяльності / види господарської діяльності.

21 БЕРЕЗНЯ (ПОНЕДІЛОК)

Закінчується строк сплати:

 • сум ЄСВ з нарахованого, але не виплаченого доходу за лютий 2016 року (крім гірничих підприємств).

Закінчується строк подання:

 • податкової декларації з ПДВ за лютий 2016 року платниками-«місячниками»;
 • декларації акцизного податку за лютий 2016 року;
 • податкової декларації з плати за землю (земельного податку та/або орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності) за лютий 2016 року тими платниками, які подають таку декларацію щомісяця без складання річної декларації з плати за землю;
 • звіту про суми нарахованої зарплати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів (ф. № Д4, додаток 4 до Порядку від 14.04.15 р. № 435) за лютий 2016 року;
 • заяви про відмову від спрощеної системи оподаткування особами, які бажають відмовитися від роботи на ЄП з II кварталу 2016 року;
 • декларації з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України (додаток 4) за лютий 2016 року.

Календарні нотатки

Підприємці-загальносистемники не будуть сплачувати до 15 березня авансові внески з податку на доходи фізичних осіб (ПДФО). Така сплата буде здійснена в наступному місяці.

Справа в тому, що з 2016 року ( п.п. 177.5.1 ПКУ) авансові платежі потрібно сплачувати до 20-го числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом, крім IV: до 20 квітня за I квартал; до 20 липня за II квартал; до 20 жовтня за III квартал. За IV квартал авансовий внесок не сплачується, а провадиться остаточний розрахунок за даними декларації.

Раніше сплачували такі аванси до 15 березня, 15 травня, 15 серпня і 15 листопада.

Змінилися і правила розрахунку суми авансового внеску. Тепер вона залежить від фактичної величини чистого доходу, відображеного у Книзі обліку доходів і витрат за квартал, а не від даних минулого року. Якщо квартал є збитковим, аванс із ПДФО не сплачуємо.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити