Батьківщині служив, та «особливо-шкідливу» відпустку не заслужив

В обраному У обране
Друк
Жиленко Катерина, Децюра Сергій
Бухгалтерський тиждень Березень, 2016/№ 12
Лист Мінсоцполітики України від 29.01.16 р. № 26/13/116-16

Неоголошена війна на Донбасі триває. При цьому захисники Батьківщини, призвані за мобіліза­цією, заслуговують на деякі пільги. Серед них збереження середнього заробітку та місця роботи, а також зарахування часу перебування на військовій службі до страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за фахом, але не більше одного року.

Відповідно час перебування на службі за мобілізацією зараховується до стажу роботи, що надає право на щорічну основну відпустку ( п. 2 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР). А от що стосується відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці ( ст. 7 Закону про відпустки) та за особливий характер праці ( ст. 8 Закону про відпустки), то до стажу, що надає право на такі відпустки, зараховуються ( ч. 2 ст. 9 Закону про відпустки):

• час фактичної роботи із шкідливими, важкими умовами або з особливим характером праці, якщо працівник зайнятий у цих умовах не менше половини тривалості робочого дня, встановленої для працівників цього виробництва, цеху, професії або посади;

• час щорічних основної та додаткових відпусток за роботу із шкідливими, важкими умовами і за особливий характер праці;

• час роботи вагітних жінок, переведених на підставі медичного висновку на легшу роботу, на якій вони не зазнають впливу несприятливих виробничих факторів.

Тобто періоди, в які працівники фактично звільнені від роботи у зв’язку із призовом на військову службу під час мобілізації, не зараховуються до стажу роботи, що надає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими та важкими умовами праці або за особливий характер праці.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток ifactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд