(044) 581-10-10 Передзвоніть менi

Бухгалтерський тиждень, березень, 2016/№ 12

 • Алкогольно-тютюнова звітність: з’явилися роздрібні форми Наказ Мінфіну України від 11.02.16 р. № 49 «Про затвердження форм звітів з виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів і порядків їх заповнення»
 •   Податківці спишуть штрафи: Мінфін нарешті затвердив Порядок Наказ Мінфіну України від 10.02.16 р. № 40 «Про затвердження Порядку скасування штрафних (фінансових) санкцій, нарахованих на суму податкового зобов'язання, яку платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення»
 •   Амортизаційні різниці по «малоцінці»: податківці порадували прибутківців Лист ДФСУ від 05.02.16 р. № 2457/6/99-99-19-02-02-15
 •   Відпуск палива за талонами: де ти, роздрібний акцизе? Лист ДФСУ від 12.03.16 р. № 5311/6/99-95-42-01-16-01
 •   Спецрежим з ПДВ: на які види продукції він поширюється Лист ДФСУ від 04.03.16 р. № 7892/7/99-99-19-03-02-17
 •   Батьківщині служив, та «особливо-шкідливу» відпустку не заслужив Лист Мінсоцполітики України від 29.01.16 р. № 26/13/116-16
 •   Підприємець — перший роботодавець: заводити трудову книжку можна! Лист Мінсоцполітики України від 03.12.15 р. № 492/06/186-15
 •   Спадкоємці з Криму: ПДФО справляється за нерезидентськими правилами Лист ДФСУ від 09.03.16 р. № 2463/Б/99-95-42-02-14
 •   Зміни в порядку акумулювання сільгоспПДВ Кабмін привів у відповідність до чинного законодавства Порядок акумулювання сільськогосподарськими підприємствами сум ПДВ <…>, затверджений постановою КМУ від 12.01.11 р. № 11.
 •   Вимоги до «валютних» РРО та терміналів КМУ затвердив Вимоги щодо реалізації фіскальних функцій РРО, що застосовуються під час здійснення операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та з приймання та переказу готівкових коштів через програмно-технічні комплекси самообслуговування.
 •   Результати держреєстрації онлайн Реалізовано можливість безкоштовного доступу через офіційний веб-сайт Мін’юсту України до адміністративних послуг у сфері держреєстрації, у тому числі до виписки та своїх засновницьких документів юридичної особи.
 •   Обмеження на оплату імпорту Як і раніше, існує обмеження на валютні розрахунки за договорами на імпорт товарів, передбачені постановою Правління НБУ від 23.02.15 р. № 124. А от винятки з цього правила змінили.
 •   Календар тижня
 •   «Першоквітневий сюрприз», або Нова форма податкової накладної Мінфін упевнено крокує у бік вдосконалення ПДВ-звітності. Спершу він підкоригував форму ПДВ-декларації («БТ», 2016, № 6, с. 11). Ну а тепер справа за податковою накладною. Добре, що зі змінами в такому документі можна розібратися не кваплячись. Адже, незважаючи на те що нову форму податкової накладної (як і порядок її заповнення) вже затвердили, використовувати її можна буде тільки з 01.04.16 р. Та ми не гаятимемо часу і постараємося максимально підготуватися до цієї події. Що ж, почнемо.
 •   Мінбаза ПДВ для власної продукції: як відшукати орієнтир «Ну не щастить, так не щастить!». Що ж, установити «надійну» мінімальну межу бази обкладення ПДВ самостійно виготовлених товарів/послуг з першої спроби не вийшло. Початкова ідея — використовувати для таких цілей собівартість виробленої продукції викликала тільки хвилю запитань, на які навіть податківці тривалий час не могли знайти відповіді («БТ», 2015, № 9, с. 21). Щоб не сушити мозок над їх вирішенням, законодавці обрали легший шлях — установили мінбазу на рівні звичайних цін. Чи полегшить такий вибір життя платникам ПДВ? Давайте розберемося.
 •   Експорт зерна: заповнюємо ПДВ-декларації З початку 2016 року експортувати зерно стали за загальними експортними правилами, тобто така поставка обкладається ПДВ за пільговою ставкою 0 %. До цього експорт зерна взагалі звільнявся від ПДВ. Зміна правил оподаткування поставила перед експортерами зерна — спецрежимними платниками ПДВ низку запитань з приводу відображення такої операції в ПДВ-декларації. Як вирішити ці проблеми, ми сьогодні розкажемо.
 •   Облік гарантійних ремонтів у виробника Будь-який покупець знає, що протягом гарантійного строку він має право звернутися до продавця або виробника товару з вимогою усунути виявлені в товарі дефекти. Виробник, забезпечуючи гарантійний ремонт та обслуговування свого товару як власними силами, так і через сервісні центри, несе певні витрати. На порядку податкового і бухгалтерського обліку цих витрат ми сьогодні й зупинимося.
 •   Електронні квитки на транспорт: облікові особливості Електронні проїзні квитки повільно, але впевнено замінюють паперові аналоги. Головна їх перевага — зручність. А от у бухгалтера виникають додаткові труднощі, оскільки облік таких квитків має свої особливості. Про це й поговоримо у статті.
 •   Чи горить уайт-спірит, або Акцизна сторона продажу пального Із запровадженням паливного акцизу з’явилося чимало супутніх запитань. Одне з них надійшло до нас на гарячу лінію і викликало бурхливу дискусію. На його основі ми вирішили написати матеріал, що багатьом стане в нагоді. Отже, ситуація: будівельний супермаркет серед товарів, що реалізуються в роздріб, продає уайт-спірит і рідину для розпалювання вогнища. Чи потрібно реєструватися платником роздрібного та паливного акцизу? Давайте розбиратися разом.
 •   Робота вдома: що потрібно врахувати роботодавцю Комп’ютерні технології не стоять на місці. І ось уже все більше працівників хочуть працювати у себе вдома, а не в задушливому офісі. Як кажуть, що далі від начальства, то вільніше дихається! Не проти такого розвитку подій і роботодавці. Адже можна неабияк заощадити на створенні робочого місця для працівника. Як же має бути оформлено трудові відносини з працівниками, які виконують роботу вдома? Як бути з урахуванням робочого часу надомників? На що слід звернути увагу при нарахуванні їм заробітної плати? Відповіді на перелічені та багато інших «надомних» запитань ви знайдете в цій статті.
 •   Як повернути надміру/помилково сплачений ЄСВ: Порядок від Мінфіну Процес заміни міндоходівських нормативних документів щодо ЄСВ на мінфінівські неспішно триває. Черговим з них став Порядок зарахування в рахунок майбутніх платежів єдиного внеску або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів. Але цього разу Мінфін не обмежився простим копіюванням попереднього документа «а-ля Міндоходів». Що новенького підготував для нас Мінфін? Як тепер повернути надміру/помилково сплачений ЄСВ? Розбираємося!
 •   Доходи підприємця на загальній системі У підприємців на загальній системі дохід оподаткування — це чистий дохід. Але перш ніж його розрахувати, потрібно врахувати суми виручки і деяких інших надходжень у матеріальній або нематеріальній формі. Детальніше про це — у нашій статті.
 •   Уточнюємо залишок «старого» від’ємного значення ПДВ У ряд. 20.2 ПДВ-декларації за липень 2015 року платник ПДВ помилився — не переніс залишок від’ємного значення з розділу IV ПДВ-декларації за червень 2015 року. Більш того, на зазначену суму не змінився і його реєстраційний ліміт. Чи можна виправити такий промах?
 •   Коли суму реєстраційного ліміту в ПДВ-декларації можна не зазначати Чи зазначати розмір реєстраційного ліміту у службовому полі ряд. 19.1 ПДВ-декларації, якщо відсутні показники для заповнення ряд. 19 такої декларації?
 •   Номенклатуру товарів/послуг у податковій накладній визначає «первинка» Яку номенклатуру товарів/послуг необхідно зазначити продавцю у графі 3 податкової накладної при реалізації раніше придбаних ним товарів/послуг (у тому числі ввезених на митну територію України чи підакцизних товарів)?
 •   Оплата періоду простою не підлягає індексації У зв’язку з ремонтними роботами у приміщенні цеху видано наказ про оголошення простою не з вини працівників тривалістю 2 дні. Чи виплачувати за дні простою індексацію?
 •   Якщо працівник перебував у відрядженні Чи потрібно індексувати зарплату, нараховану працівнику за період відрядження?
 •   Збільшилася тарифна ставка у почасовика Працівникові встановлено погодинну оплату праці. Нарахування зарплати здійснюють за фактично відпрацьований час. З 1 березня 2016 року його годинна тарифна ставка збільшилася з 20,00 грн./год до 20,50 грн./год. Базовий місяць — жовтень 2015 року. Норма робочого часу становить: у лютому 2016 року — 168 год, у березні — 175 год. За повністю відпрацьовані місяці працівникові нараховано оплату за тарифною ставкою: за лютий — 3360,00 грн., за березень — 3587,50 грн. Як нарахувати індексацію у березні 2016 року?
 •   Недоїмка з ЄСВ ≠ податковий борг Підприємство своєчасно не нарахувало/ не перерахувало суму ЄСВ. Чи є ця сума податковим боргом?
 •   ЄСВ і «солдати підприємства» На підприємстві є працівники, які проходять строкову військову службу, а також військову службу за призовом у зв’язку з мобілізацією, на особливий період. За ними зберігаються місце роботи (посада) і середній заробіток. Чи потрібно на такий середній заробіток нараховувати ЄСВ? Як відображати його у Звіті з ЄСВ?
 •   Увага! Військовий збір у Податковому розрахунку за ф. № 1ДФ Чи потрібно показувати в рядку «Військовий збір» розділу II ф. № 1ДФ в загальній сумі нарахованого та виплаченого доходу виплати, з яких військовий збір не утримується?
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить

 Вхід в систему ×  Сесію завершено × Ви здійснили вхід на сайт з іншого браузера або комп'ютера. Щоб читати журнали, будь ласка, авторизуйтесь ще раз
Показати пароль  Забули пароль?
 Відновлення паролю × Введіть Ваш e-mail, і ми надішлемо Вам інформацію для відновлення пароля на поштову скриньку
 Реєстрація ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Пошта стане вашим логіном в системі. З її допомогою ви зможете увійти та відновити забутий пароль.

На пошту приходять системні повідомлення та інша корисна інформація.

Показати пароль 

Вкажіть пароль за допомогою якого ви зможете увійти в систему.

Натисніть кнопку "Показати пароль" , щоб побачити введені символи

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

 ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

Дякуємо за вашу заявку! Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом.
Телефони × (044) 581-10-10 (066) 87-010-10 (097) 78-010-10 Передзвоніть менi
Ви не авторизовані на сайті × Ця функція доступна тільки авторизованим користувачам. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.