Підприємець — перший роботодавець: заводити трудову книжку можна!

В обраному У обране
Друк
Жиленко Катерина, Децюра Сергій
Бухгалтерський тиждень Березень, 2016/№ 12
Лист Мінсоцполітики України від 03.12.15 р. № 492/06/186-15

Нарешті вирішилася давня проблема! Як ви пам’ятаєте, фізособам-підприємцям не дозволяли оформляти трудову книжку (ТК) новому працівнику, в якого ще немає цього документа.

Заковика — в п. 2.12 Інструкції № 58*, де встановлено, що першу сторінку ТК (на якій зазначаються відомості про працівника) має підписати особа, відповідальна за видачу ТК, і після цього поставити печатку підприємства (або печатку відділу кадрів), на якому вперше заповнюється ТК. І ось запитання: тільки «печатку підприємства»? А як же підприємці, тим більше ті, хто не має печатки?

* Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників, затверджена наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту України від 29.07.93 р. № 58.

І довгий час на ці питання відповідь була категорична: підприємці не можуть заводити ТК працівнику! Це підтверджували й держоргани (див., наприклад, листи Мінпраці від 23.03.06 р. № ДЦ-12-1528/0/6-06 та від 12.03.07 р. № 66/06/186-07), і працівники Центрів зайнятості, відмовляючись засвідчувати такі записи роботодавців-підприємців.

Але Мінсоцполітики нарешті дослухалося до голосу розуму і таки дозволило підприємцям-роботодавцям заводити ТК працівнику. Аргумент (зауважимо, цілком справедливий) ось у чому: норми Інструкції № 58 слід застосовувати в частині, що не суперечить нормативно-правовим актам вищої юридичної сили. А таким «головним» актом у трудовому законодавстві є КЗпП. І згідно зі ст. 48 КЗпП працівнику, який працевлаштовується вперше, ТК оформляється не пізніше 5 днів після прийняття на роботу. І тут немає жодних уточнень чи винятків щодо роботодавця: підприємство це або підприємець, оформляють ТК усі.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток ifactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд