Спадкоємці з Криму: ПДФО справляється за нерезидентськими правилами

В обраному У обране
Друк
Жиленко Катерина, Децюра Сергій
Бухгалтерський тиждень Березень, 2016/№ 12
Лист ДФСУ від 09.03.16 р. № 2463/Б/99-95-42-02-14

Правовідносини з мешканцями Криму, як і раніше, викликають безліч запитань. Одне з них таке: мешканець Криму отримав спадщину від родича першого ступеня споріднення, який мешкав на материковій частині України. Як за такої ситуації обкладати спадщину ПДФО?

У загальному випадку для спадкоємця-резидента першого ступеня споріднення одержана спадщина обкладається ПДФО за ставкою 0 % ( п.п. «а» п.п. 174.2.1, п. 170.10 ПКУ).

Але осіб, які мають податкову адресу (місце проживання) на території вільної економічної зони «Крим» з метою оподаткування прирівнюють до нерезидентів (п. 5.3 ст. 5 Закону № 1636*).

* Закон України «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» від 12.08.14 р. № 1636-VII.

А для нерезидента «спадкові» правила оподаткування інші: для будь-якого об’єкта спадщини, одержаного спадкоємцем-нерезидентом від резидента, обкладається ПДФО за загальною ставкою — 18 %. І тут не має значення ступінь споріднення зі спадкодавцем.

Разом з ПДФО «крокує попідруч» і військовий збір. Його також слід сплатити під час отримання спадщини за ставкою 1,5 % ( п. 161 підрозд. 10 розд. XX ПКУ).

При цьому спадкоємці-нерезиденти повинні сплатити ПДФО і ВЗ до нотаріального оформлення об’єктів спадщини ( п. 174.3 ПКУ). А нотаріус видає спадкоємцю-нерезиденту свідоцтво про право на спадщину вже за наявності документа про сплату таким спадкоємцем податку з вартості об’єкта спадщини ( п174.4 ПКУ).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити