Недоїмка з ЄСВ ≠ податковий борг

В обраному У обране
Друк
Кепіна Світлана, начальник Управління адміністрування єдиного внеску та методології Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб ДФСУ
Бухгалтерський тиждень Березень, 2016/№ 12
Підприємство своєчасно не нарахувало/ не перерахувало суму ЄСВ. Чи є ця сума податковим боргом?

Розпочнемо з теорії.

Визначення податкового боргу наведено в  п.п. 14.1.175 ПКУ. Під ним слід розуміти суму узгодженого грошового зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлені ПКУ строки, а також пені, нарахованої на суму такого грошового зобов’язання.

У свою чергу, п. 6 ч. 1 ст. 1 Закону про ЄСВ визначає суму ЄСВ, своєчасно не нараховану та/або не сплачену в строки, встановлені цим Законом, як недоїмку.

З наведеного вище випливає, що сума своєчасно не нарахованого/не перерахованого підприємством ЄСВ є недоїмкою, а не податковим боргом.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити